Dagestańczyk, który za niewiele ponad 2 tygodnie stanie do walki o tytuł mistrzowski kategorii lekkiej, naprzeciw mistrza tymczasowego tej kategorii, Tony’ego Fergusona, odpowiedział w wywiadzie na zarzuty Kevina Lee, dotyczące jego dyspozycji w walce z Edsonem Barbozą.

Przypomnijmy iż Lee, w ostatnio udzielonych wywiadach nazywał dyspozycję reprezentanta American Kickboxing Academy mianem „okropnej” i twierdził, iż Khabib zostałby pokonany zarówno przez El Cucuya jak i Conora McGregora. Oto jak te słowa Amerykanina skomentował sam zainteresowany.

On chce grać twardziela, ale ma bardzo małe serce. Baaardzo małe, co było na jego twarzy widać w walce z Fergusonem, pomiędzy drugą, a trzecią rundą. Możecie się przyjrzeć jego twarzy i wszystko zrozumiecie. Twarz nigdy nie kłamie, jego oczy.. Kiedy Tony mówił „to jest moja noc”, jego twarz zgadzała się z tym.

Kevin Lee (16-3) w pojedynku o pas tymczasowy kategorii lekkiej uległ Fergusonowi przed czasem. Amerykanin na początku walki prowadził w oktagonowych tanach, jednakże z każdą minutą jego dyspozycja pogarszała się z powodu słabnącej kondycji. Finalnie w 5 minucie trzeciej rundy El Cucuy zmusił Lee do poddania po ciasno zapiętym trójkącie nogami, fundując mu pierwszą porażkę w karierze zaliczoną przez poddanie.

Gala UFC 223 na której zmierzą się Khabib Nurmagomedov (25-0) i Tony Ferguson (23-3) o niekwestionowany tytuł mistrza kategorii lekkiej, odbędzie się 7 kwietnia 2018 roku w Barclays Arenie w Nowym Jorku.