Khabib Nurmagomedov wyjaśnił, dlaczego fani nie mogą porównywać jego sukcesów z obecnym królem wagi lekkiej Charlesem Oliveirą.

Charles Oliveira (33-8), choć nie jest obecnie mistrzem, jest powszechnie uważany za najlepszego aktywnego zawodnika wagi lekkiej na świecie. Z kolei Khabib Nurmagomedov jest uważany za najlepszego zawodnika wszech czasów w tej kategorii wagowej, a niektórzy twierdzą, że mimo przejścia na emeryturę wciąż jest w najlepszym okresie swojej kariery.

Wielu ludzi porównuje tych dwóch zawodników z powodu sukcesów, jakie Oliveira odniósł w tej dywizji. Jest to dość niewinne porównanie,  ale w wywiadzie dla ESPN Khabib nie był z tego zadowolony.

Trochę mi imponuje, ale w każdej walce upada. To trochę źle dla niego, w każdej walce upada, kilka razy. W ostatniej walce ile było, dwa, trzy knockdowny? Z Michaelem Chandlerem, z Dustinem Poirierem, z Justinem Gaethje, on zawsze pada. Nikt nigdy nie dotknął mojej twarzy, a on cały czas pada, ludzie nie mogą porównywać mnie z Charlesem Oliveirą, on przegrał w UFC osiem razy, proszę, dajcie spokój. Jim Miller, Anthony Pettis, Holloway, Felder – to był Charles Oliveira, to nie był Khabib. Jeśli chcesz zasłużyć na miano największego lekkiego, musisz pokonać Islama, Beneila, jeszcze kilku innych gości, a potem możemy rozmawiać.

stwierdził Khabib.

Wciąż mało prawdopodobne jest, abyśmy kiedykolwiek zobaczyli Oliveirę i Khabiba w oktagonie ze względu na to, jak rygorystycznie Nurmagomedov podchodzi do swojej emerytury.

źródło: Youtube.com/ESPN MMA