Były mistrz kategorii lekkiej – Khabib Nurmagomedov zabrał głos na temat przegranego przez brutalny nokaut pojedynku Kamaru Usmana. Rosjanin kwestionuje świetlaną przyszłość Nigeryjczyka.

Podczas sobotniej gali UFC 278, Kamaru Usman w walce wieczoru zmierzył się z Leonem Edwardsem w rewanżowym starciu po latach. Do piątej rundy, a w zasadzie przez ponad 24 minuty – prawie wszystko (poza pierwszą rundą) układało się dla ówczesnego mistrza zgodnie z planem. Aż do momentu, gdy „Rocky” wystrzelił wysokim kopnięciem, które zwaliło Nigeryjczyka z nóg, odcięło mu świadomość i… nie tylko odwróciło losy pojedynku o 180°, ale także odebrało pas mistrzowski.

Zobacz także: UFC 278: SENSACJA! Leon Edwards ciężko znokautował Usmana w ostatniej minucie walki! [WIDEO]

Głos w sprawie pojedynku zabrał były mistrz dywizji lekkiej – Khabib Nurmagomedov, który – jak i Nigeryjczyk – w trakcie swojej kariery reprezentowany był przez tego samego menadżera, co Usman, czyli Aliego Abdelaziza.

W ciągu sekundy, wszystko zrobił źle, ułożył ręce w złym miejscu; twoje światła mogą zgasnąć, jeśli nie masz właściwej obrony. Możesz obudzić się w szatni i może być już po wszystkim.

Jestem świadomy, że trylogia już jest w planach. Wierzę, że on [Kamaru Usman] może pokonać Leona Edwardsa. Ale po takim nokaucie, wiele osób nie wraca na właściwe tory. To będzie ciekawe. Ale bardzo chciałbym zobaczyć trylogię, rekord między nimi wynosi 1-1.

– stwierdził Rosjanin.

Nurmagomedov pomimo sporej wiedzy na temat nokautów – sam nigdy w karierze żadnego nie zaznał. Skończył bowiem karierę z nieskazitelnym bilansem 29-0, jako mistrz kategorii lekkiej UFC. Aktualnie „Eagle” zajmuje się swoją własną organizacją MMA – Eagle FC i nie zamierza wracać do zawodowego MMA.

Kamaru Usman zabrał już głos w sprawie przegranej walki: „Wrócimy, by się zemścić!” – Kamaru Usman zabiera głos po utracie mistrzowskiego pasa

źródło: bjpenn.com