Rywalem Krzysztofa Jotko (16-1) na londyńskiej gali UFC będzie Brytyjczyk, Bradley Scott (10-3).

Krzysztof Jotko w UFC ma jeden z lepszych rekordów, jeżeli chodzi o polskich zawodników. Po wygranym debiucie, gdzie pokonał Bruno Santosa, odklepał poddanie na sekundę przed końcem drugiej rundy w starciu z Magnusem Cedenbladem, a następnie wygrywał decyzjami z Torem Troengiem i Scottem Askhamem. Rok 2015 nie był dla Krzyśka szczęśliwy, ponieważ borykał się kilkoma kontuzjami, przez co stoczył tylko jedno starcie w tym roku.

Bradley Scott w UFC walczy od 2012 roku. Od tamtego czasu toczył tylko jedną walkę na rok, a jego rekord zapełnił się na zmianę zwycięstwami i porażkami – w debiucie przegrał z Robertem Whittakerem, wygrał z Michael Kuiper, przegrał z Claudio Henrique da Silvą, wygrał z Dylanem Andrewsem. W UFC jego wygrane odbywały się poprzez poddania, a porażki przez decyzje sędziowskie.

A więc idąc schematem wyżej, Scott powinien teraz przegrać przez decyzję. Czy tak się faktycznie stanie? Gala UFC: London odbędzie się 27 lutego 2016 roku, a jej planowaną walką wieczoru jest starcie Rory’ego MacDonalda (18-3) z Hectorem Lombardem (34-4).