Przed nami iście mistrzowska gala, trzech pasów będą bronić Karol Bedorf, Tomasz Narkun i Artur Sowiński. Poza tym na karcie wielu młodych, zdolnych i perspektywicznych zawodników oraz „Creme de la Creme”, czyli starcie byłych mistrzów KSW – Jewtuszko vs Kułak. Zapraszamy na typowanie redakcyjne.

Marcin Wójcik vs Tomasz Kondraciuk

Damian: Nie mam tutaj murowanego faworyta. Starcie ciężkie do wytypowania. Wójcik wydaje się mieć lepszy parter, ale czy da radę obalić zawodnika z Ankosu? Nie jest to na pewno nie możliwe. Ciężko mi powiedzieć, który ma lepszą stójkę, myślę, że tutaj będzie wyrównana walka, a kluczem w tej walce będą zapasy. Nie wiadomo też jak bardzo wpłynie na Kondraciuka roczna przerwa. Mój niepewny typ to Tomasz Kondraciuk przez decyzję.

Typujący Wójcika: Marek

Typujący Kondraciuka: Mariusz, Marcel, Szymon, Michał, Damian, Krzysztof

 

Jędrzej Maćkowiak vs Szymon Bajor

Mariusz: Zdecydowanie starcie, które dużo większy ciężar kładzie na barkach Szymonowi, dla którego porażka będzie oznaczać boczny tor i brak stosu ofert od federacji KSW. Mimo porażki z Michałem Włodarkiem, zaskoczył on kibiców, którzy w większości skazywali go na pożarcie. Czy presja mu pomoże czy sparaliżuje i spowoduje czwartą porażkę w pięciu ostatnich walkach? Wg mnie „Wałujew” jest niewątpliwie świetnie predysponowany do tego sportu przez naturę, która dała mu świetne warunki fizyczne. Czy te kilka walk, które stoczył do tej pory wystarczy aby pokonać o wiele bardziej doświadczonego Bajora? Wg mnie się nie uda. Szymon Bajor, decyzja.

Typujący Maćkowiaka: Szymon, Krzysztof

Typujący Bajora: Mariusz, Marek, Michał, Damian, Marcel

 

Antoni Chmielewski vs Svetlozar Savov

Krzysztof: Bardziej spodziewał bym się Antka na gali FEN niż KSW. Lecz po tym jak przez chorobę wycofać musiał się Łukasz Bieńkowski, to właśnie Chmielewski wszedł na zastępstwo. Weteran KSW stanie na przeciwko debiutującego Bułgara. Svetlozar Savov to solidny zawodnik, na swoim koncie ma zwycięstwa z dobrze znanymi w naszym kraju zawodnikami. Pokonywał Bojana Velickovica, Ryute Sakuraia czy ostatniego pogromce Antka czyli Nikolisa Sokolisa. W swoich walkach Antek ma przebłyski starego dobrego Chmielewskiego i liczę, że tym razem też tak będzie. Antek Chmielewski, TKO, 2 runda.

Typujący Chmielewskiego: Mariusz, Szymon, Marek, Michał, Krzysztof

Typujący Savova: Marcel

 

Krzysztof Kułak va Maciej Jewtuszko

Szymon: Przed tą galą, starcie Jewtuszko vs Kułak jest nakręcone jako pełne wrogości spotkanie w klatce, spowodowane wcześniejszymi spięciami. Sam „Irokez” w trailerze wypowiadał się, że nie będzie miał litości do rywala, będzie go męczył i nie skończy przed czasem. Lecz jak będzie naprawdę? Obaj zawodnicy nie walczyli od dłuższego czasu. Obaj nie pokazali się za dobrze w ostatnich starciach. Obaj nie mają mega efektownego stylu walki. Wydaje mi się, że z tych zapowiedzi wojny również nic nie będzie – zobaczymy pełnodystansową walkę, niezbyt ciekawą dla oka, w której pewnie decyzją zwycięży Maciej Jewtuszko.

Typujący Kułaka: Marcel, Michał, Krzysztof

Typujący Jewtuszkę: Mariusz, Szymon, Marek, Damian

 

Aslambek Saidov vs Yasubey Enomoto

Damian: To jedno z najciekawszych starć tej karty. Na pewno zwycięzca zawalczy z Borysem Mańkowskim. Enomoto to świetny parterowiec, większość jego wygranych kończyły się przez poddania, ale nie sądzę by był w stanie poddać Aslambeka. Saidov nie jest specjalnie zwinny w parterze, ale gdy sprowadzi to bardzo dobrze kontroluje. Moim zdaniem Aslambek nie będzie dlugo chciał walczyć w stójce i w swoim stylu bedzie sprowadzać, uderzać z góry i kontrolować. Aslambek przez decyzję.

Typujący Saidova: Mariusz, Marcel, Szymon, Marek, Michał, Krzysztof, Damian

Typujący Enomoto:

 

Artur Sowiński vs Fabiano Silva Da Conceicao

Michał: Wszyscy skupiają sie na PRowej przemianie Kornika. Pragnę zauważyć, że Artur zmienił się także jako fighter. Walczy mądrze, jednocześnie niezwykle widowiskowo, ciekawi widza w klatce jak i poza nią. „Jacarezinho” z pewnością będzie górował nad Arturem siłą fizyczną, jednak w połączeniu z przewagą dystansu i co najważniejsze dobrymi zapasami defensywnymi „Kornika” każe stawiać mi na Artura który nie bez problemów wyjdzie z pasem po trzech rundach. „Kornik” decyzja.

Typujący Sowińskiego: Mariusz, Marcel, Szymon, Marek, Michał, Krzysztof, Damian

Typujący Conceicao:

 

Tomasz Narkun vs Cassio Barbosa

Krzysztof: W swojej pierwszej obronie pasa Tomek Narkun stanie na przeciw Cassio Barbosy. Moim zdaniem Brazylijczyk jest słabszym rywalem niż Reljic, z którym Berserker walczył o pas. Tak naprawdę Tomek nie może pozwolić się sprowadzić do parteru, gdzie tak naprawdę szanse w tej walce się tylko wyrównują więc to Polak jest znacznym faworytem starcia i walka nie powinna wyjść poza pierwszą rundę. Tomek Narkun, TKO, runda 1.

Typujący Narkuna: Mariusz, Marcel, Szymon, Marek, Michał, Damian, Krzysztof

Typujący Barbosę:

 

Karol Bedorf vs James McSweeney

Mariusz: Na papierze wydaje się, że to starcie jest najprostsze do wytypowania, striker vs czarny pas jiu-jitsu. W MMA parter jest istotniejszy niż stójka, ponieważ każdy potrafi rzucić cepem, a przechodzić pozycje i wydostać się z dźwigni albo duszenia już nie. Jak dołączymy do tego bardzo dobre zapasy mistrza i końskie kopnięcia okazuje się, że w klatce stanie striker i zawodnik MMA. James szlifował swoje umiejętności w Tajlandii, i mimo, że można tam również nauczyć się gry parterowej wbrew obiegowej opinii, nie ma szans aby na dole to wyspiarz miał przewagę. Tak czy inaczej jestem prawie pewien, że Karol nauczony doświadczeniem zdobytym podczas walki z Grahamem, nie będzie szukał zwycięstwa w stójce, a może nawet będzie unikał tej płaszczyzny jak ognia. Karol Bedorf, TKO, runda 3.

Typujący Bedorfa: Mariusz, Szymon, Michał, Damian, Krzysztof

Typujący McSweeneya: Marcel, Marek