KSW 46: Mateusz Gamrot mistrzem dwóch kategorii wagowych KSW!

403

W pojedynku o pas mistrzowski kategorii piórkowej Mateusz Gamrot pokonał na punkty Klebera Koike Erbsta i jako pierwszy zawodnik w historii organizacji stał się posiadaczem dwóch pasów mistrzowskich jednocześnie.

Agresywniej walkę rozpoczął Mateusz Gamrot zamykając Koike na siatce. Japończyk cały czas szukał przeniesienia walki do parteru prowokując Polaka. Pierwsza odsłona walki przebiegła dość spokojnie pod dyktando Poznaniaka.

W drugiej rundzie obaj Panowie minimalnie nabrali tempa i z większym dynamizmem wymieniali ciosy. Po sprowadzeniu walki do parteru to Mateusz był w pozycji dominującej jednak wolał wrócić do wymieniania ciosów w stójce i podnieść pojedynek.

Koike w trzeciej rudzie ruszył do ataku próbując za wszelką cenne wciągnąć w parterową grę Mateusza Gamrota, Polak jednak miał swój plan na prowadzenie tego pojedynku. Po jednym z łokci Mateusza pod lewym okiem Klebera pojawiło się olbrzymie rozcięcie, lekarz jednak dopuścił Japończyka do dalszej walki.

W czwartej części pojedynku obaj zawodnicy spędzili trochę czasu w parterze gdzie zademonstrowali swoje fenomenalne umiejętności, kiedy walka wróciła do stójki to Gamrot w pełni kontrolował pojedynek.

Potwornie zmęczony Japończyk nie stanowił już wielkiego zagrożenia dla Mateusza Gamrota w piątej rundzie mistrzowskiego pojedynku. Popularny „Gamer” konsekwentnie obijał Klebera ciosami nie pozwalając mu praktycznie na nic.

Sędziowie po pięciu rundach pojedynku wskazali na wygraną Mateusza Gamrota.

 

Zobacz również: KSW 46 – wyniki [NA ŻYWO]