Materiał powstał we współpracy z partnerem

To będzie prawdziwa „Bitwa o Radom”! Rutkowski kontra Kaczmarczyk w main evencie KSW 88 to gwarancja emocji.

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: 3x zakład bez ryzyka na start!

Daniel Rutkowski (16-3) vs. Patryk Kaczmarczyk (10-2)

Grzegorz: W walce wieczoru gali KSW w Radomiu, do klatki wejdą dwaj miejscowi zawodnicy. Były pretendent do pasa kategorii piórkowej KSW – Daniel Rutkowski, podejmie niegdyś najjaśniej błyszczący „prospect” tej dywizji – Patryka Kaczmarczyka.
Pojedynek ten jest o tyle ciekawy, że obaj zawodnicy zbudowali swoją rozpoznawalność walcząc na galach Babilonu. Przechodząc do KSW, obaj mieli już ugruntowaną pozycję, a ich debiuty i podpisanie kontraktu były bardzo głośne.
Na papierze, starcie to zapowiada się na dość jednostronny pojedynek. Daniela Rutkowskiego uważam za najlepszego polskiego zawodnika kategorii piórkowej. Choć początki w KSW nie należały do najłatwiejszych, bowiem miewał problemy z Pejiciem w debiucie, przegrał w słabym stylu z Parnassem, ledwo wygrał na punkty z Eskievem, to ostatnie starcie z Adamem Soldaevem pokazało, że „Rutek” nadal jest w grze. Daniel zaprezentował na PGE Narodowym być może nawet najlepszą formę w karierze, niezwykle mądrze prowadząc walkę i dojrzale korzystając ze swoich umiejętności we wszystkich płaszczyznach. Rutkowski to nie tylko zapaśnik, ale – ostatnimi czasy – również świetny stójkowicz, który lubi wchodzić z rywalami w wymiany, choć w walce z Patrykiem, może to być nieco zgubne.
Kaczmarczyk to trochę kopia Daniela pod względem nastawienia do walki. Patryk także nie szuka za wszelką cenę zapasów, doskonale korzysta ze swoich umiejętności stójkowych, a gdy napotka problemy na nogach – wówczas odwołuje się do swoich zapasów, które także ma na wysokim poziomie. Problem jednak w tym, że uważam Daniela za znacznie sprawniejszego stójkowicza, posiadającego zdecydowanie lepsze cardio, a dolewając oliwy do ognia – Kaczmarczyk w żaden sposób nie zdoła obalić Daniela, dlatego uważam, że ta walka nie jest jakoś szczególnie trudna do typowania. Absolutnie ciężko mi sobie wyobrazić Patryka rozbijającego Daniela na pełnym dystansie, tak naprawdę jedyna szansą dla młodszego z fighterów jest upolowanie „Rutka” na jeden mocny cios, który wyłączy mu światło. W przeciwnym razie – będzie to jednostronne widowisko, myślę, że dość podobne do starcia Rutkowskiego z Soldaevem. „Rutek” mądrze walcząc, wykorzysta swój potencjał i wszechstronność. Nie będzie od razu sprowadzał walki do parteru, zrobi to dopiero po jakimś czasie, aby zaakcentować rundy na kartach sędziowskich. Nie widzę tu specjalnie skończenia po stronie Daniela, ale pewną wygraną na punkty, jak najbardziej. Mój typ: Daniel Rutkowski przez decyzję.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Rutkowski: 1.63
Kaczmarczyk: 2.28

Bartosz Leśko (13-3-2) vs. Piotr Kuberski (12-1)

Fabian: Po nieudanej próbie występu na DWCS fani bardzo chcieli zobaczyć Piotra Kuberskiego w KSW. Udało się to dopiąć i jest tu gdzie jego miejsce, w czołowej europejskiej lidze. Były już mistrz FEN wchodzi na nieznany sobie dotąd poziom oponentów. W niezwykle dominujący sposób rozprawiał się z pretendentami w poprzedniej organizacji, tutaj każdy rywal może być najmocniejszym w karierze. Kuberski jest bardzo poukładanym bokserem. Kontruje w tempo, gdy szarżuje to z zachowaniem ostrożności i bardzo dużej celności uderzeń. Jego nokauty są często niepozorne, podłącza rywala ciosem miedzy rękami albo nawet już na odejściu i potem masakruje ground and pound. Skrupulatnie wywiera presję i odcina możliwości ucieczki okopując nogi wykroczne przeciwników. To było z Filipczakiem, to było z Wojciechowskim. Obniżanie mobilności rywala celem egzekwowania przemocy pięściami w późniejszym etapie. Nigdy w karierze nie poddał rywala. Jego zdolności zapaśniczo parterowe są też delikatnie zagadkowe. Gremialna część jego rywali preferowała jednak zgubną dla siebie taktykę stójkową. W przypadku Bartosza Leśki może być inaczej. To zawodnik często duszący przeciwników. Ma nieco chaotyczną stójkę, brakuje mu mocnego ciosu, ale jest kreatywny. Ostatnio podłączył Serba obrotówką i to był początek końca pojedynku. Specjalista w duszeniu zza pleców. NIezły brudny boks, odnajduje się w klinczu. Mam jednak wrażenie, że Leśko od pewnego czasu nie robi progresu. Nie urozmaica swojej gry. Kuberski mimo 35 lat na karku ma bardzo nieduży przebieg w MMA. Realną karierę zawodową prowadzi od 2018 roku. Niewiele zebrał w pojedynkach, także progresuje. Pojedynek jest na papierze wyrównany, ale skłonię się ku byłemu mistrzowi FEN. Potwornie groźny boks, ruchliwość przy jednoczesnym kastrowaniu oponentów z przestrzeni. Leśko tego nie wytrzyma. Mój typ: Piotr Kuberski przez TKO w 2. rundzie.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Leśko: 1.85
Kuberski: 1.95

Luis Da Silva (19-9) vs. Marcin Wójcik (18-8)

Grzegorz: Luis Da Silva zmierzy się z Marcinem Wójcikiem, który po kilku latach powraca pod banderę KSW. Obaj zawodnicy mieli okazję mierzyć się z Tomaszem Narkunem, choć ich starcia ze szczecinianinem potoczyły się zupełnie inaczej – Da Silva ciężko go znokautował, zaś Wójcik odklepał duszenie trójkątne Tomka. Starcie Wójcika z Narkunem odbyło się jednak tak dawno temu, że nie ma ono absolutnie żadnego znaczenia, a zostało wspomniane raczej w ramach ciekawostki. Marcin Wójcik jest aktualnie zupełnie innym zawodnikiem. Polak nieustannie się rozwija i w każdym pojedynku prezentuje się coraz lepiej. Problemem Wójcika jest niekiedy natomiast mental, a przynajmniej takie odnoszę wrażenie. „Gigant” z Piły wielokrotnie przegrywał starcia, które powinien był wygrać, jak choćby to z Modestasem Bukauskasem, czy wstydliwą porażka ze słabiutkim Ederem de Souzą. Wójcik miał Brazylijczyka „na widelcu”, a jednak nie był w stanie go skończyć, podejmując złe decyzje w trakcie pojedynku. Podobnie było z Litwinem na gali Cage Warriors. Mam jednak wrażenie, że od czasu porażki z przywołanym Brazylijczykiem, Wójcik walczy zupełnie inaczej i krok po kroku dobiera się do swoich przeciwników. Jego występ na PFLu to był istny majstersztyk i prawdziwa profesura w wykonaniu Polaka. Ostatnia walka na FENie z Adamem Wieczorkiem także pokazała, że Polak uwierzył mocno w swoją stójkę i jest w stanie w tej płaszczyźnie rozstrzygać boje. Oprócz stójki, Wójcik dysponuje świetnymi zapasami i dobrą grą parterową. A to zmora Da Silvy…
Luis to głównie stójkowicz, który w obu starciach dla KSW pokazał okropnie słaby parter. Zarówno Narkun jak i Sy byli w stanie go obalić i kontrolować do końca rundy. Brazylijczyk nie stanowi na macie żadnego zagrożenia, nie ma obrony przed sprowadzeniami, co mocno ułatwi sprawę Wójcikowi. Oczywiście, Da Silva jest niebezpieczny w stójce, jest w stanie w każdej chwili wyczarować nokaut różnymi technikami, lecz nie sądzę, aby był w stanie to zrobić. Polak powinien jak najszybciej przenieść pojedynek do parteru i tam spokojnie popracować sobie albo nad rozbiciem rywala ciosami, albo nad poddaniem. Wójcik może również szukać wymian w stójce, lecz będzie to bardziej ryzykowne. Domyślam się jednak, że Polak nie będzie starał się za wszelką cenę, od razu szukać obaleń, lecz dopiero gdy poczuje zagrożenie ze strony Brazylijczyka. Wówczas łatwo utoruje sobie drogę do walki na macie, a tam albo podda, albo ubije rywala. Wójcik to zawodnik, którego wyłącznie kontrola nie zadowala. Pilanin dąży zawsze do skończenia walki i praktycznie zawsze mu się to udaje. Mój typ: Marcin Wójcik przez TKO w 1. rundzie.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Da Silva: 3.32
Wójcik: 1.33

Albert Odzimkowski (12-7) vs. Jorge Bueno (10-3)

Filip: Odzimkowski przez TKO

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Odzimkowski: 1.75
Bueno: 2.08

Stefan Vojcak (6-1) vs. Kamil Gawryjołek (5-0)

Fabian: Kamil Gawryjołek jak to ma w zwyczaju będzie błyskawicznie szukał skrócenia dystansu i poszuka obalenia. Będzie gonił przeciwnika nawet przez całą średnicę klatki aby zapędzić pod siatkę i tam wyrwać nogi. Jego rywali na zawodowstwie można śmiało nazwać plackami, więc na weryfikację realnych umiejętności przyjdzie czas. Skutecznie pracuje z góry, ciasno kontroluje, jest bardzo aktywny. Po krótkiej kanonadzie cepów ekspresowo szuka doklejenia się i tam obalenia. Na Vojcaka to może wystarczyć gdyż to wysoki, bardzo mało techniczny zawodnik. Wyróżnia go dobra praca na nogach, ale jeśli nie skontruje czymś Gawryjołka to raczej będzie dość łatwo obalany. Nieźle kopie na odejściu, jego próby obaleń są bardzo wolne i sygnalizowane. Przy dłuższej pracy stójkowej na tapetę bierze bardziej pchany niż mocno wyprowadzany krzyżowy.
Wątpię aby Słowak odnalazł się w chaosie, który od pierwszych sekund narzuca Gawryjołek. Nie zdoła ulokować ciosu w kontrze na szarże Polaka i przypłaci to demolką w parterze. Mój typ: Gawryjołek przez TKO w 1. rundzie.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Gawryjołek: 1.70
Vojcak: 2.15

Anita Bekus (7-3) vs. Maria Silva (9-1)

Michał: Starcie na szczycie kobiecej dywizji. Pogromczyni Eweliny Woźniak, Brazylijka Maria Silva, tym razem skrzyżuje rękawice z Anitą Bekus. Silva po nieudanej przygodzie z Contenderem zasiliła szeregi KSW, by już w debiucie zaimponować wygraną nad Sophią Bagashvili. Bekus z kolei, po potwornej kontuzji spowodowanej poddaniem, wróciła w maju na walkę z Aleksandrą Tonchevą. Walkę wygrała, choć pojedynek nie był zbyt ciekawy. Obie panie preferują parter. Bekus opiera go na swojej sile fizycznej. Dąży do obaleń i kontroli z góry. Bekus jeśli zajmie pozycję z góry nie ryzykuje próbami poddań, żeby nie stracić pozycji. Silva z kolei jest przeciwieństwem Anity w parterze. Lubuje się w wymianach parterowych, często próbuje poddawać, bardzo często zachodzi za plecy co jest jej firmówką. Brazylijka sprawnie porusza się z góry, umiejętnie zmieniając pozycje walki. Szansą Anity są defensywne zapasy. Jeśli będzie stanie zostać na nogach i toczyć pojedynek w stójce, jej szanse rosną. Myślę jednak że w drugiej połowie walki Silva narzuci swoją grę i zwycięży na kartach sędziów przez decyzję.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Bekus: 3,32
Silva: 1.33

Daniel Tarchila (6-2) vs. Vladyslav Falbiychuk (0-0)

Michał: Tarchila decyzją

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Tarchila: 1.17
Falbiychuk: 4.53

Ramzan Jembiev (4-1) vs. Fabian Łuczak (2-0)

Filip: Ramzan Jembiev decyzją

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Jembiev: 1.10
Łuczak: 6.02

Krystian Bielski (9-5) vs. Konrad Rusiński (5-1)

Filip: Krystian Bielski KO/TKO w 2. rundzie

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Bielski: 1.30
Rusiński: 3.53

Jacek Gać (2-0) vs. Michał Gniady (1-0)

Filip: Jacek Gać KO/TKO w 1. rundzie

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Gać: 1.45
Gniady: 2.76

Jeśli chcesz obstawić pojedynki zbliżającej się gali KSW 88 lub innych wydarzeń MMA, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.

Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie ze sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.