Patryk Surdyn nie dał żadnych szans Shamadowi Erzanukaevowi, dominując i demolując go na pełnym dystansie.

Runda 1:

Presja wywierana przez Shamada Erzanukaeva. Niskie kopnięcie z jego strony. Doskonały krótki cios po stronie Patryka Surdyna, który położył rywala na deski! Erzanukaev na plecach, inkasował ogrom kopnięć od swojego przeciwnika. Wychwycona noga przez Shamada. Nic z tego jednak nie wynikło. Reprezentant WCA doczłapał się do siatki, wykorzystując ją do powrotu na nogi. Surdyn kontrolował klincz pod siatką. Nieudane sprowadzenie w wykonaniu Erzanukaeva, doskonała obrona Polaka. Dominacja w klinczu po stronie Surdyna.

Runda 2:

Złapany klincz przez Surdyna, pod siatkę walka zepchnięta przez Erzanukaeva, jednak to polski zawodnik obrócił pozycję i stał się stroną dominującą. Erzanukaev szukał duszenia gilotynowego, jednak po chwili odpuścił próbę. Udane sprowadzenie w wykonaniu Shamada, zajście za plecy, szukanie balachy. Surdyn jednak udowodnił, że jest kilka poziomów w zapasach wyżej i odwrócił pozycję, po czym sam zajął plecy przeciwnika. Dobra obrona Erzanukaeva, który powrócił na nogi, stale znajdował się jednak dociskany do ogrodzenia. Szukanie obalenia w wykonaniu Shamada, świetna kontra Surdyna, który wylądował z góry w gardzie. Z pleców, Shamad szukał balachy, lecz nieskutecznie. Ponowne zajęcie pleców przez Polaka. Erzanukaev doznał przebłysku geniuszu i wyszedł z niedogodnej pozycji, lecz nie  na długo, gdyż Patryk ponownie zyskał kontrolę za plecami. Jeden z łokci Polaka doszedł w tył głowy rywala. Chwila przerwy, walka wznowiona, nic się nie wydarzyło i koniec rundy.

Runda 3:

Próba frontalnego kopnięcia w wykonaniu Erzanukaeva. Shamad zepchnięty na siatkę, inkasował sporo ciosów od swojego rywala. Cios na korpus po stronie Surdyna. Lewy Erzanukaeva, poprzedzony prawym. Szukanie obalenia przez Shamada, udane! Reprezentant WCA próbował zająć plecy rywala, lecz nieporadnie. Surdyn próbował skontrować, jednak potyczkę o dominującą pozycję z góry wygrał Erzanukaev! Zawodnik z Warszawy z góry, lecz nie na długo – Surdyn powrócił na nogi i sam udanie sprowadził pojedynek do parteru. Surdyn zajął plecy rywala, szukając duszenia zza pleców! Ręka pod brodą, jednak Erzanukaev zdołał uciec z niedogodnej pozycji. Pozycja obrócona! Shamad za plecami! Reprezentujący WCA Fight Team zawodnik szukał próby mataleo, lecz nieskutecznie. Surdyn na kilkanaście ostatnich sekund obrócił pozycję i to on znalazł się z góry, demolując rywala mocnymi ciosami.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Patryka Surdyna jako zwycięzcę, punktując 3x 30-27 na jego korzyść.