Na trwającej gali OKTAGON 21 nasza rodaczka Marta Waliczek (4-3) po niezwykle widowiskowym i bliskim pojedynku przegrała na punkty z Lucie Pudilovą (10-6)

Runda 1:

Od samego początku Czeszka ostro ruszyła do przodu co doprowadziło do klinczu pod siatką. Jednak został on szybko rozerwany przez Polkę. Po tej akcji Marta trafiła celne wysokie kopnięcie ale Pudilova złapała klincz skąd trafiła kilka celnych ciosów. Po dwóch minutach Czeszka ruszyła do przodu z celnymi ciosami co znowu doprowadziło do klinczu pod siatką, gdzie reprezentantka klubu Daas Berserkers Team Bielsko Biała nie pozostawała bierna i walczyła tam o lepszą pozycję. Po kilkunastu sekundach walka wróciła na środek klatki. Tutaj Marta zaczęła przejmował inicjatywę i trafiła kilka celnych ciosów i kopnięć. Ostatnia minuta wyglądała podobnie i w tym momencie tego starcia dzięki pracy w stójce przewagę zdobyła Polka.

Runda 2:

Lucie znów ruszyła do przodu i trafiła kilka celnych ciosów. Jednak Waliczek szybko odzyskała rytm walki i celnie kontrowała swoją rywalkę. Zwłaszcza kopnięcia w korpus odbierały tlen Czeszce. W drugiej minucie walki Pudilova trafiła świetnym prawym cepem, który odczuła jej rywalka. Po kilku sekundach przestoju Marta wróciła do walki i trafiła swoją przeciwniczkę świetną obrotówkę na korpus. Obie zawodniczki nie oszczędzały się w stójce ale więcej szkód wyrządzały ciosy i kopnięcia naszej rodaczki. W ostatniej minucie Pudilova trafiła kilka celnych uderzeń i na sam koniec złapała klincz skąd szukała miejsce na obalenia oraz na celne ciosy.

Runda 3:

Czeszka po raz trzeci mocno rozpoczęła rundę Jednak w pewnym momencie się zagapiła i Marta trafiła świetnym kopnięciem co prawie doprowadziło do zakończenia tej walki przed czasem. Pudilova uratowała się łapiąc klincz, skąd obie rywalki pracowały, aby uzyskać przewagę nad rywalką. Lucie przez ponad minutę dociskała swoją oponentkę do siatki ograniczając pracę Polki, której najmocniejszym atutem w tej płaszczyźnie były celne kolana na korpus. Na dwie minuty przed końcem rundym sędzia rozerwał klincz z powodu niskiej aktywności u obu zawodniczek. Po tej sytuacji na swoją rywalkę ostro ruszyła Waliczek, która szukała sposobu na zakończenie walki przed czasem . Po raz kolejny umieściła kilka celnych kopnięć na korpus oraz dorzuciła świetną bokserską kombinację na odchyleniu. Na kilka sekund przed końcem walki Czeszka znów złapała klincz pod siatką i tam zakończyło się to starcie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Po trzech rundach niejednogłośnie na punkty zwyciężyła Lucie Pudilova. Sędziowie punktowali 30 : 27 dla Waliczek a 30 : 27 dla i 29: 27 dla Czeszki.