Łukasz Jurkowski chce powrotu „Różala” do KSW

311

W tym roku swoją karierę w MMA zakończył prawdziwy weteran w sportach walki Marcin Różalski (7-4). Wielu osób nie może przeboleć tej decyzji i chce jego powrotu tam, gdzie według nich jest jego miejsce czyli do federacji KSW.

Jedną z tych osób jest Łukasz Jurkowski (17-11), ktory na portalu Facebook zapytał fanów czy chcą powrotu „Różala” do klatki najlepszej polskiej organizacji. „Juras” również zainicjował akcję zachęcającą jego przyjaciela do powrotu. Akcja nazywa się #RóżalDoKSW i jest bardzo podobna do tej, zorganizowanej przed galą na stadionie narodowym, która miała zachęcić zawodnika Berkut WCA Fight Team do powrotu na gali KSW 39.

Marcin Różalski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych reprezentantów sportów walki w Polsce. Przed karierą w mieszanych sztukach walki toczył pojedynki w formule K1, Muay Thai oraz w Boksie. W MMA zadebiutował w 2011 roku na KSW 15, gdzie pokonał przez TKO Marcina Bartkiewicza (3-3). Na KSW 39 znokautował w zaledwie 16 sekund Brazyliczyka Fernando Rodriguesa Jr zostając mistrzem w wadze ciężkiej.

Poźniej jednak popadł w konflikt z włodarzami KSW i rozstał się z organizacją. Następnie związał się z DSF Kickboxing Challenge, gdzie stoczył tylko jedno starcie w K1 wygrywając z Peterem Grahamem. Pomimo podpisania kontraktu z Babilon MMA nie doczekaliśmy się jego powrotu do klatki. Sfrustrowany brakiem startów „Różal” ogłosił przejście na sportową emeryturę.

źródło: Facebook