Mairbek Taisumov na celowniku KSW po wygaśnięciu kontraktu z UFC

251

Mairbek Taisumov (27-6) ostatnio znalazł się na liście zwolnionych zawodników z UFC, a konkretnie Rosjanin nie przedłużył kontraktu. Obecnie jego usługami zainteresowane są największe organizacje na świecie w tym KSW.

31- letni Taisumov walczył dla UFC od 2014 roku zaliczając 7 zwycięstw i 2 porażki. Jednak ostatnio jego nazwisko pojawiło się na liście zawodników, z którymi organizacja UFC postanowiła się rozstać.

Zobacz również: Zwolnienia z UFC, 13 zawodników bez kontraktu m.in. Mairbek Taisumov i Tonya Evinger

Mairbek Taisumov ostatnio walczył tylko raz w roku. Powodem takich rzadkich występów były problemy z uzyskaniem wizy i to właśnie wpłynęło na decyzję o rozstaniu z zawodnikiem, po wypełnieniu ostatniego kontraktu.

Manager zawodnika Sufyan Cultrera poinformował portal bloodyelbow.com, że jego zawodnik może przebierać obecnie w dobrych ofertach. Według Cultera o Taisumova zabiegają KSW, PFL czy ACA. Wciąż jednak mogą podpisać nowy kontrakt z UFC, ale problemy wizowe mogą uniemożliwić mu częste występy. Rosjanin musiałby walczyć tylko na Europejskich galach.

Mairbek Taisumov i jego sztab zatrudnili nowego prawnika, który współpracuje z UFC. Rozwiązanie problemów wizowych i ponowne związanie z największą organizacją MMA są priorytetem. Z wypowiedzi managera zawodnika można wnioskować, że biorą pod uwagę inne organizacje, gdyby nie udało się dojść do porozumienia z UFC.

źródło: bloodyelbow.com