Wygląda na to, że ambicje Islama Makhacheva nie zatrzymały się wyłącznie na jednym trofeum. Dagestańczyk otwarcie mówi o chęci rywalizacji o kolejny pas, apelując o walkę z Leonem Edwardsem!

Islam Makhachev (24-1) aktualnie znajduje się na fali aż dwunastu wygranych. Mistrzowskie trofeum wagi lekkiej zdobył w październiku minionego roku, pewnie i widowiskowo pokonując Charlesa Oliveirę (34-9). Jak dotąd zdążył obronić je wyłącznie jednokrotnie – w lutym pokonał na punkty po bliskiej walce czempiona z niższej dywizji Alexandra Volkanovskiego (26-2).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Od tego czasu brak było jakichkolwiek konkretów dotyczących jego kolejnego startu. On najwyraźniej ma już dość czekania, dlatego bierze sprawy w swoje ręce! Za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił się o pojedynek na październikowej gali UFC 294 w Abu Dhabi. Na celownik wziął sobie mistrza kategorii do 77 kilogramów Leona Edwardsa (21-3).

„UFC Abu Dhabi, 21 października. Makhachev vs. Edwards. Co o tym myślicie?”

Zobacz także: Karolina Kowalkiewicz wskazuje potencjalną rywalkę

Popularny „Rocky” na dwanaście minionych starć nie przegrał ani razu. Wyłącznie jedna konfrontacja zakończyła się jedynie wynikiem no contest po nieintencjonalnym faulu. Dwie ostatnie walki stoczył z Kamaru Usmanem (20-3), dwukrotnie go pokonując.

Źródło: Twitter/Islam Makhachev