Islam Makhachev zdecydowanie nie jest fanem walki o pas BMF, który poprzednio był w posiadaniu Jorge Masvidala, a teraz pojedynek o jego posiadanie stoczą Justin Gaethje z Dustinem Poirierem.

Islam Makhachev jest obecnym mistrzem wagi lekkiej UFC. W głównym wydarzeniu UFC 291, dwóch czołowych pretendentów do tytułu w kategorii lekkiej, Dustin Poirier i Justin Gaethje, zmierzy się o pas BMF. Wielu fanów ma mieszane uczucia co do tego pasa, a Makhachev twierdzi, że pas BMF jest dla nieudaczników.

Słuchajcie, jedno pytanie. Jeśli Dustin Poirier pokona Justina Gaethje i następnie będzie walczył o pas wagi lekkiej, przyjedzie do Abu Dhabi z pasem BMF? Przyjedzie z pasem BMF? Nie chcę tego gówna. BMF, co to takiego?… Ten pas jest dla nieudaczników. Pierwszy raz walczył o ten pas kto? Nate Diaz i Masvidal.

– powiedział Makhachev Danielowi Cormierowi na jego kanale YouTube.

Dwaj ludzie, którzy nigdy nie mogą być mistrzami, wiecie? Dali im jakiś pas (i powiedzieli) bądźcie zadowoleni, walczcie o BMF. Co to jest, nie wiem. Gaethje i Poirier wielokrotnie walczyli o prawdziwy pas i zawsze przegrywali. Teraz, Dana jest dobrym człowiekiem, daje im inny pas, mówi: chłopaki, musicie być mistrzami BMF. Szczerze mówiąc, jeśli ktoś da mi ten pas jutro, nie chcę tego gówna.

Zobacz także: Dariush uważa, że przewyższa Makhacheva w każdej płaszczyźnie

Jeśli Rosjanin rzeczywiście zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Poirier vs. Gaethje 2, nie chce, aby stawką pojedynku był pas BMF. Wolałby po prostu bronić swojego tytułu, ponieważ wie, że to dodaje kolejne cegiełki do jego dziedzictwa. Makhachev jest również pewien, że z łatwością pokona obu wspomnianych zawodników.

Mogę ich pokonać, mogę walczyć z Poirierem lub Gaethje, ale nie potrzebuję tego gówna BMF, bracie. Mogę z łatwością pokonać tych gości.

Ostatecznie, Islam Makhachev oczekuje, że Dustin Poirier ponownie pokona Justina Gaethje na UFC 291 i zostanie mistrzem BMF. Być może walka ta wcale nie wyłoni jednak najbliższego pretendenta do pasa kategorii lekkiej, bowiem Dana White podkreślał, iż to Charles Oliveira po cennym zwycięstwie w sobotę, będzie kolejnym pretendentem.

źródło: bjpenn.com