Makhmud Muradov powraca do oktagonu i na gali UFC 249 zmierzy się z Karlem Robersonem

292
źródło: isport.blesk.cz

30- letni Muradov, który trenuje w klubie Ankos MMA Poznań stoczy dla UFC trzeci pojedynek. Jego rywalem na gali w Nowym Jorku będzie Karle Roberson.

Makhmud Muradov (24-6) zadebiutował w UFC w walce z Alessio Di Chirico. Mimo,że pojedynek wziął na zastępstwo, to na pełnym dystansie okazał się lepszy. W kolejnej walce znokautował Trevora Smitha na gali UFC on ESPN 7. Zawodnik klubu Ankos MMA Poznań może pochwalić się serią 13 zwycięstw z rzędu. Wziął kolejny pojedynek na zastępstwo i miał zmierzyć się z Antonio Carlosem Jr, ale finalnie do walki nie dojdzie, a Muradov wystąpi na gali w Nowym Jorku.

Karl Roberson (9-2) ma obecnie serię dwóch zwycięstw z rzędu. Najpierw niejednogłośną decyzja pokonał Welingtona Turmana, a następnie poddał Romana Kopylova na gali UFC Fight Night 163. Do UFC trafił dzięki udziale w programie Dana White’s Tuesday Night Contender Series. W największej organizacji MMA na świecie przegrywał dwukrotnie. Poddawali go kolejno Cezar Frreiera i Glover Teixeira.

Gala UFC 249 odbędzie się 18 kwietnia w Nowym Jorku. Main eventem tej gali będzie pojedynek Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem.

źródło: Twitter | mmajunkie.com | sherdog