Niedawno zakontraktowany przez UFC najlepszy ciężki w Polsce- Marcin Tybura zmierzy się z Timothym Johnsonem 10 kwietnia na pierwszej gali UFC w Chorwacji!

Marcin Tybura do niedawna był mistrzem wagi Ciężkiej. Na rzecz kontraktu z UFC postanowił zwakować pas rosyjskiej organizacji, który wygrał zwyciężając Damian Grabowskiego. Następnie bronił go dwukrotnie zwyciężając kolejno z Denisem Smoldarevem i  Ante Deliją. Tybura w swojej karierze przegrał tylko raz w maju z mistrzem M1 w wadze półciężkiej- Stephanem Puetzem.

Jego rywal Tymothy Johnson ma już na koncie dwie walki największej organizacji na świecie. Pierwszą z nich wygrał w kwietniu, nokautując w pierwszej rundzie Shamila Abdurakhimova a drugą przegrał przez decyzję w sierpniu z Jaredem Rosholtem. Przed podpisaniem kontraktu wygrał z Travisem Wiuffem przez TKO i znanym z KSW i walki z Pawłem Nastulą Kevinem Asplundem przez poddanie. Warto dodać, że walka Rosholtem była jego pierwszą walką zakończoną przez decyzje. Wcześniej wszystkie kończył przed czasem.

Na tą galę ogłoszono również walki trzech innych Polaków- Jana Błachowicza, Damiana Stasiaka i Bartosza Fabińskiego