Pierwsza Polka walcząca w ONE Championship na zasadach Muay Thai chce zdobyć dwa pasy swojej organizacji w sportach stójkowych, ale nie wyklucza startów w mieszanych sztukach walki.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego

Młoda reprezentantka Legionu Głogów w spektakularny sposób przywitała się z azjatycką organizacją. Martyna Kierczyńska w swojej pierwszej walce rozbiła rywalkę Nat Jaroosnak, kończąc swój debiutancki pojedynek w drugiej rundzie. Ambitne plany młodej Polki sięgają jednak znacznie wyżej.

Martyna w rozmowie z naszym portalem przyznała, że jej celem są dwa, a może nawet trzy pasy organizacji ONE. W przyszłości nie wyklucza również startów w MMA. Przyznała jednak świadomie, że najpierw chce zbudować mocną pozycję w sportach stójkowych.

W Muay Thai tutaj na pewno chciałabym mieć ten pas. W mojej kategorii wagowej w K1 pasa jeszcze nie ma, więc jestem także chętna jako pierwsza o niego zawalczyć. No jak sobie wypracuję już stabilną pozycję w sportach stójkowych to myślę, że będę też chętna aby sięgnąć po ten kolejny pas w MMA. (…) Jak wypracuję tę fajną pozycję to wtedy przejście do MMA. Może sięgnięcie właśnie tutaj po trzeci pas, a co przyniesie przyszłość? Czy dostanę może jakąś propozycję z UFC, czy może ONE będzie tak wspaniałym miejscem dla mnie, że tu będę chciała zostać? To zobaczymy. Jestem otwarta, wyjdzie to wszystko z czasem.

Zobacz także: Kolejny pojedynek Martyny Kierczyńskiej w ONE Championship! Znamy termin i rywalkę

Fot.: Instagram / Martyna Kierczyńska