Za oceanem nie cichną zachwyty nad Mateuszem Gamrotem, który w miniony weekend dopisał na swoje konto kolejny triumf pod sztandarem UFC. Teraz natomiast, Polak ma następny powód do dumy – jak udało się ustalić portalowi Sherdog, kimura, którą poddał doświadczonego Jeremy’ego Stephensa, była najszybszą w historii amerykańskiego giganta. 

„Odklepana w zaledwie 65 sekund kimura, wykonana przez Mateusza Gamrota na Jeremym Stephensie na UFC Vegas 31, jest najszybszym tego rodzaju poddaniem w historii amerykańskiego giganta.”

Zobacz także: 3 walki i 3 bonusy! Mateusz Gamrot ponownie zgarnia wyróżnienie od UFC!

Dla Mateusza Gamrota (19-1) był już trzeci występ pod sztandarem największej organizacji MMA na świecie. Co warto zaznaczyć – 30-letni reprezentant Czerwonego Smoka oraz American Top Team za każdy z tych startów otrzymał bonus pieniężny. Na ten moment oczywiście nie wiadomo, kiedy, ani naprzeciwko kogo przyjdzie mu się zmierzyć po raz kolejny. On sam cieszyłby się z każdego oponenta, sklasyfikowanego na pierwszych piętnastu miejscach w rankingu, aczkolwiek z tyłu głowy chodzi mu konfrontacja z Tonym Fergusonem (25-6).

Źródło: Twitter/Sherdog