11 listopada tego roku miejsce będzie miało UFC 295, które rozegra się w Nowym Jorku. Jak wynika z informacji dziennikarza Eurosportu Marcela Dorffa, nie zabraknie tam również polskiego akcentu w osobie Mateusza Rębeckiego. 

Mateusz Rębecki już teraz dał się zapamiętać zagranicznym kibicom z bardzo dobrej strony. Polak jak dotąd stricte pod sztandarem największej organizacji MMA na świecie występował dwukrotnie, wygrywając obie potyczki. Po raz ostatni widziany był w oktagonie, w czerwcu tego roku. Zmierzył się wówczas z Loikiem Radzhabovem i pewnie kontrolując przebieg starcia, finalnie brutalnie rozbił go przed końcem drugiej odsłony.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wygląda na to, że do akcji powróci w listopadzie, podczas kapitalnie zapowiadającej się gali z numerem 295. Według informacji Marcela Dorffa, rywalem Rębeckiego będzie legitymujący się nieskazitelnym rekordem Nurullo Aliev.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Marcel Dorff (@bigmarcel24)

Zobacz także: Khalidov zawalczy w boksie? Szef KSW komentuje

Aliev – zupełnie tak samo, jak Polak – dostał się do globalnego potentata dzięki triumfowi w jednej z edycji Dana White’s Contender Series. Ostatni pojedynek stoczył natomiast w lutym. Podszedł wtedy do konfrontacji z doświadczonym Rafaelem Alvesem i przewalczywszy pełny dystans, ostatecznie zwyciężył na kartach sędziowskich.

Źródło: Instagram/Marcel Dorff, fot. Josh Hedges/Zuffa LLC