Matt Brown nie zawalczy na gali UFC Vegas 44. Na swoich mediach społecznościowych napisał, że powodem jest pozytywny wynik testu na COVID-19.

Brown 4 grudnia w oktagonie miał spotkać się z  Bryanem Barbereną. Zawodnik był bardzo zadowolony z tego zestawienia. Zapewnił również, że czuje się świetnie przygotowany na pojedynek, w którym chciałby dążyć do nokautu.

Niestety te plany nie będą miały pokrycia w rzeczywistości, ponieważ, jak w wielu innych przypadkach, na drodze do ich zrealizowania stanęła pandemia. Brown podzielił się z fanami wiadomością o tym, że musi zrezygnować z grudniowego występu:

„Beznadziejny dzień. Mój test na covid wyszedł pozytywny, więc moja walka w następnym tygodniu została odwołana”.

W osobnym wpisie dodał:

„Byłem chory w weekend, ale teraz czuje się już lepiej. Straciłem dzisiaj zapach. Pobiegałem dzisiaj na zewnątrz, płuca dawały mi się we znaki. Może to tylko kwestia zimnego powietrza, ale może wciąż jestem chory. Poradzę sobie z tym szybko.”

40- letni Brown ostatni raz w oktagonie pojawił się w czerwcu tego roku, gdy przez KO w drugiej rundzie pokonał Dhiego Limę. To zwycięstwo przerwało ciąg dwóch przegranych.

źródło: Twitter/Matt Brown