Max Holloway vs. Frankie Edgar planowane na galę UFC 222

23

Druga próba zestawienia byłego mistrza wagi lekkiej, Frankiego Edgara do walki o pas kategorii piórkowej podobno właśnie staje się rzeczywistością. Amerykanin ma zaatakować mistrzowskie trofeum 3 marca tego roku w Las Vegas.

Informacje o zestawieniu podał portal mmajunkie.com. Pojedynek pomiędzy zawodnikami pierwotnie planowany był na walkę wieczoru gali UFC 218 w Detroit jednakże do walki ostatecznie nie doszło z powoli kontuzji Edgara, wówczas Max Holloway pomyślnie obronił swój pas po raz drugi w karierze pokonując przed czasem Jose Aldo potwierdzając tym samym swoją supremację na szczycie kategorii do 66 kg.

Hawajczyk znajduje się obecnie w ciągu imponującej serii 12 wygranych, a ostatnią porażkę w MMA zadał mu wiele lat temu Conor McGregor. Jeśli druga obrona pasa mistrzowskiego okazałaby się dla niego niepomyślna, Frankie Edgar dołączy do grona niewielu zawodników UFC, który byli posiadaczami pasów w dwóch kategoriach wagowych, dotychczas byli to Randy Couture, BJ Penn, Conor McGregor czy ostatni, który dołączył do grona, Georges St. Pierre.