Michael Chandler ma na oku walkę z Islamem Makhachevem o mistrzowski tytuł w wadze lekkiej. 

Tytuł mistrzowski w wadze lekkiej został zwakowany, gdy Charles Oliveira (33-8) nie zrobił limitu wagowego przed walką z Justinem Gaethje (23-4) na UFC 274. Brazylijczyk wygrał walkę i Dana White powiedział, że „do Bronx” zawalczy o wakujący pas. Jednak Oliveira ostatnio mówił o tym, że chce zmierzyć się z Conorem McGregorem (22-6), więc Chandler stwierdził, że jeśli Brazylijczyk naprawdę chce walki z Irlandczykiem, to uważa, że on powinien zmierzyć się z Makhachevem w starciu o wakujący pas.

Hej, Charles, rób swoje, bracie. Poczekaj aż Conor wróci, rób swoje, zasługujesz na to. Na passie kilku walk wygranych, niszcząc wszystkich. Poczekaj na powrót Conora, będę rozgrzewał dywizję, będę utrzymywał dywizję w ruchu. Będę walczył z Islamem, będę walczył z Islamem o tytuł. A potem, kiedy tylko dostaniesz swój tak zwany superfight, zrób swoje, wyrzuć to ze swojego systemu, wtedy możesz wrócić do naszej dywizji. Do zobaczenia na szczycie.

stwierdził Chandler.

Jeśli Charles Oliveira rzeczywiście tak bardzo chce walki z Conorem McGregorem, to pomysł Michaela Chandlera ma sens. Islam Makhachev (22-1) prawdopodobnie będzie walczyć o tytuł, a zarówno Dustin Poirier (28-7), jak i Justin Gaethje odnieśli porażki, więc Chandler jest kolejnym najwyżej notowanym przeciwnikiem, który odniósł zwycięstwo.

Niezależnie od tego, wydaje się, że Chandler jest gotowy na powrót i ma nadzieję, że będzie walczył o pas UFC raczej wcześniej niż później.

źródło: bjpenn.cpm