Długo musieliśmy czekać na powrót do klatki UFC, Michaela McDonalda (16-3). Dave Sholler potwierdził tę informację na swoim Twitterze. Amerykanin podejmie z Masanoriego Kaneharę (25-12) na gali UFC 195.

Michael „Mayday” McDonald jest młodym, niezwykle utalentowanym zawodnikiem wagi piórkowej. McDonald debiutował w największej organizacji świata w 2011 roku, w wieku dwudziestu lat. Od tamtej pory, na siedem stoczonych pojedynków, przegrał jedynie dwa – z zawodnikami absolutnego topu – Renenem Barao oraz Urijahem Faberem. „Mayday” nie walczył od prawie dwóch lat, przerwa została spowodowana kontuzjami m.in. dłoni i nadgarstka. Zawodnik wypowiadał się niedawno, że nie ma zamiaru powracać, jeżeli organizacja UFC nie zaproponuje mu lepszych warunków finansowych.

Masanori Kanehara nie ma tak długiej przygody w UFC, jak McDonald. Walczył dla tej organizacji dwukrotnie – w 2014 roku udanie debiutując i pokonując Alexa Caceresa decyzją sędziowską oraz w lipcu tego roku, przegrywając kontrowersyjną decyzją z Ranim Yahyą.

Gala UFC 195 odbędzie się 2 stycznia 2016 roku w MGM Grand Garden Arenie, w Las Vegas. Dwoma najważniejszymi pojedynkami na tej gali będą walki Robbiego Lawlera z Carlosem Conditem o pas w kategorii półśredniej oraz Andreia Arlovskiego i Stipe Miocicia.