Michał Bobrowski przed Babilon MMA 5: „Mam nadzieję, że damy z Szymonem dobrą walkę”

źródło: facebook / Michał Bobrowski

Młody i ambitny zawodnik wagi półciężkiej, Michał Bobrowski (7-0) stanie 18 sierpnia przed wielkim wyzwaniem – na gali Babilon MMA 5 w Międzyzdrojach zmierzy się z Mistrzem Olimpijskim, Szymonem Kołeckim (6-0).

Obaj niepokonani i obaj głodni kolejnego zwycięstwa. Dla Michała Bobrowskiego ewentualna wygrana ma ogromne znaczenie, gdyż zawodnik wywodzący się z klubu MULKS JUNIOR Dzierżoniów, celuje bardzo wysoko w zawodowym MMA.

Wierzę, że ta walka dla Michała to będzie ostatnia prosta przed jedną z największych organizacji na świecie. Jest to to chłopak o wielkim sercu i umiejętnościach w wielu płaszczyznach. Wiele razy wyjeżdżał do USA do klubu Jackson Wink trenować z tuzami MMA i uczyć się warsztatu, który podczas tego starcia będzie mógł zaprezentować z tak utytułowanym zawodnikiem jakim jest Mistrz Olimpijski Szymon Kołecki.

powiedział w rozmowie z Doba.pl trener Norbert Warchoł.

Michał swoje przygotowania do najbliższego pojedynku odbywa między innymi w Berkut WCA Fight Team, w towarzystwie takich znakomitości świata MMA, jak Jan Błachowicz, Piotr Strus czy Daniel Omielańczuk. Możliwość zmierzenia się z Szymonem Kołeckim odbiera jako wielką szansę i ma nadzieję, że fanom spodoba się to, co obaj zaprezentują w klatce Babilonu.

Ciesze się, że będę mógł się spotkać w klatce z tak znaną postacią w Polsce jaką jest Szymon Kołecki. Jako sportowca darzę go wielkim szacunkiem, gdyż jako młody chłopak mogłem oglądać jak zdobywa medale Igrzysk Olimpijskich. W trakcie przygotowań odbędę 2-3 obozy, które na pewno dobrze przygotują mnie do tego starcia. Mam nadzieję, że w Międzyzdrojach damy z Szymonem dobrą walkę. Wszystkich chętnych w wsparciu mnie do tego pojedynku zachęcam do współpracy.

podsumowuje Michał Bobrowski.

Karta walk Babilon MMA 5:

Walki wieczoru:
93 kg: Szymon Kołecki (6-0) – Michał Bobrowski (7-0)
77,1 kg: Daniel Skibiński (11-5) – Giovanni Melillo (12-2)
83,9 kg: Rafał Haratyk (9-3-2) – Marcin Naruszczka (19-8-1)

Karta główna:
77,1 kg: Paweł Pawlak (13-3) – Rafał Lewoń (14-8)
70,3 kg: Artur Kamiński (6-2) – Paweł Mazajło (3-0)
77,1 kg: Kamil Oniszczuk (5-0) – Said-Magomed Abdulkadirov (4-0)
93 kg: Piotr Grażewicz (1-0) – Łukasz Sudolski (1-0)
65,8 kg: Krystian Krawczyk (2-0) – Dominik Gierowski (1-0)
93 kg: Piotr Szczodrowski (1-0) – Sławomir Bryla (0-0)

 

źródło: YouTube/Doba.pl, Babilon MMA 5