Występ na Stadionie Narodowym przed wielotysięczną publicznością, to marzenie niejednego zawodnika. Do grupy tej zalicza się także były mistrz – Michał Materla, który na pewno przyjąłby taką propozycję.

Odkąd Michał Materla (32-9) wrócił w minionym roku do KSW, stoczył trzy kolejne pojedynki, wygrywając w dwóch z nich. Okazuje się, iż wypełnił tym samym konktrakt z największą polską organizacją. Choć trwają rozmowy z innymi, nie ukrywa, gdzie tak naprawdę chciałby dalej walczyć.

Free agent. Nie no, umówmy się, jestem wolnym zawodnikiem, śmieję się troszeczkę, rozmawiamy z wieloma organizacjami, ale oczywiście KSW z racji swojego poziomu sportowego i tego, że wychowało mnie jako medialnego zawodnika, to jest mi tam najbliżej. 

powiedział Berserker w rozmowie z Arturem Mazurem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Początkiem czerwca tego roku będziemy świadkami gali XTB KSW Colosseum 2, która rozegra się na Stadionie Narodowym. Wiadomo, iż by arena mogła być wypełniona, przedstawiciele organizacji muszą sięgnąć po największe działa – zarówno te sportowe, jak i marketingowe. Materla z całą pewnością zalicza się do tych bardziej rozpoznawalnych fighterów. Pozostaje jeszcze jednak temat potencjalnego oponenta. Zapytany o ewentualną konfrontację z Radosławem Paczuskim (5-1), nie pozostawił żadnych wątpliwości.

Oczywiście, że tak. To jest sytuacja, która nie zdarza się często na świecie, w historii MMA, żeby tylu kibiców mogło podziwiać pojedynki sztuk walki, więc fajnie by było, gdyby udało się tam zawalczyć.

(…) Byłoby bardzo miło. Oprócz tego, że Radka prywatnie bardzo lubię i szanuję jako człowieka i jako sportowca, bardzo fajny progres zrobił ze sportów uderzanych do MMA. Byłoby to na pewno nie lada wyzwanie i taki pojedynek byłby dla mnie dużą motywacją.

Materla po raz ostatni widziany był w okrągłej klatce, w styczniu tego roku. Podczas gali z numerem 78 doszło do rewanżu z Kendallem Grovem (24-19) i mimo różnych przeciwności losu, ostatecznie rozbił przeciwnika w drugiej odsłonie. Tuż po pojedynku przyznał, z jakimi urazami musiał się podczas niego borykać.

Zobacz także: „Wszyscy bliscy się martwią i chcieliby, żebym zawiesił rękawice” – Michał MATERLA po XTB KSW 78 [WYWIAD]

Źródło: YouTube/Klatka po klatce