Michał Materla podczas rozmowy z Tomaszem Sararą zdradził kilka interesujących informacji. Szczecinianin opowiedział między innymi o Danielu Cormierze i Khabibie Nurmagomedovie.

Michał Materla podczas wywiadu prowadzonego przez Tomasza Sararę wypowiedział się na temat tego, jak przebiegały sparingi z zawodnikami trenującymi w American Kickboxing Academy. Według byłego mistrza KSW w wadze średniej jednym z najtrudniejszych przeciwników był Cain Velasquez.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ja byłem zszokowany jego wytrzymałością i częstotliwością zadawania ciosów, a to przecież waga ciężka. Byłem pod wrażeniem tego, jak łączy ciosy rękoma z kopnięciami i do tego jeszcze ma świetne zapasy. Bardzo sprawnie przechodził do różnych technik. 

Były mistrz KSW wypowiedział się również na temat treningów z Danielem Cormierem

Daniel Cormier to super pozytywny gość, który wprowadzał świetną atmosferę oraz energię do klubu. Zanim było go widać, to już było go słychać, bo gdy wysiadał z samochodu, to puszczał głośną muzykę na boomboxie. Do każdego podchodził się przywitać, ze wszystkiego szydził i się śmiał, typowy Amerykanin. Jak przychodziło do treningów, to podciągał spodnie dresowe za pępek, śmiesznie to wyglądało. Treningowo zaangażowany, ale też często mówił, że jest zmęczony i czegoś nie robi i odpuszcza sparing. Natomiast, gdy miałem okazję obserwować jego walki i to doświadczenie, które Cormier wyniósł z Olimpiady, bo był tam dwukrotnie jako zapaśnik, ten spokój i pewność siebie oraz poziom jego zapasów połączone z tym spokojem, to jest coś niesamowitego i to zapamiętałem.

Michał Materla zabrał również głos na temat Khabiba Nurmagomedova i stwierdził, że Dagestańczyk jest tytanem pracy, a jego zapasy są na niesamowitym poziomie.

Cormier nie jest takim pracusiem na treningach jak Khabib. Khabib to bardzo pokorny facet, jest bardzo spokojny. Zawsze przychodził na treningi ze swoimi kolegami, którzy mu zawsze towarzyszą na treningach w Stanach Zjednoczonych. Często to nie są zawodnicy, którzy są tak bardzo znani, ale są wysoko w rankingach. Każdy mówi, że ma patent na to, aby pokonać Khabiba, ja jestem fizycznym zawodnikiem i walczę w cięższej kategorii wagowej od Khabiba, będąc w Stanach, ważyłem ponad 90 kilogramów, a Khabib około 80, gdy się szykował do pojedynku, ale jak mnie sprowadził do parteru, to nie mogłem spod niego wyjść. Na każdy mój ruch bioder Khabib reagował swoim ruchem bioder i z łatwością mnie kontrolował.

Szczecinianin zdradził również, że Islam Makhachev umiejętnościami może dorównać Khabibowi, a może nawet w przyszłości stać się lepszym zawodnikiem. 

Dużą przyjemnością było oglądanie sparingu Khabiba z zawodnikiem, który ma obecnie jedną przegraną, a ten zawodnik nazywa się Islam Makhachev. Fenomenalny zawodnik. Uważam, że Islam wtedy nie był tak mentalnie zbudowanym zawodnikiem, jak Khabib, a to też jest ważne, aby być pewnym siebie. Islam był wtedy młodym zawodnikiem, a teraz ma na koncie kilka bardzo znaczących zwycięstw nad doświadczonymi zawodnikami. Myślę, że to może być kolejny mistrz UFC, który bardzo długo będzie dzierżyć mistrzowski pas. Zapasy ma fenomenalne, parter fenomenalny i uważam, że Islam ma dużo lepszą stójkę od Khabiba.

stwierdził.

Pełną rozmowę z Michałem Materlą można zobaczyć poniżej.

źródło: YouTube – Tomasz Sarara

Zobacz także: Chael Sonnen wskazuje potencjalnych rywali dla Andersona Silvy