Już 25 września odbędzie się Babilon MMA 16. Podczas tej gali zobaczymy ciekawe starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Michałem Piwowarskim (3-2) a Filipem Toe (5-3).

Michał Piwowarski zawodową karierę rozpoczął w 2017 roku pokonał przez TKO Jakuba Bresińskiego (0-1). W ostatnim boju na Babilon MMA 13 poniósł porażkę przez techniczny nokaut z rąk Łukasza Brzeskiego (8-1-1).

Najważniejsze, abym trzymał się taktyki, wytyczonych ram, bo czasem instynkt wojownika bierze górę nad „game planem”, włącza mi się ogromna chęć do bijatyki, a wtedy zapominam o przyjętej strategii. I to jest mój błąd, muszę się tego wystrzegać. Siła fizyczna, dynamika, szybkość i stójka będą moimi atutami. W tej ostatniej płaszczyźnie jestem bardziej poukładany od Filipa Toe. Oglądałem jego występy, zresztą zawsze staram się obejrzeć występy każdego rywala na dużo przed naszą walką. Do głowy nawbijam sobie to, co on potrafi, w czym jest gorszy i do oktagonu mogę wejść spokojny. Po prostu cieszę się walką. A co do Filipa, jego parter, choć dobry, to jednak nie jest tak bardzo przestawiony na MMA. Toe jest silny i jak doprowadzi do trzymania, wtedy potrafi uwalić się na przeciwniku i utrzymać swoją przewagę. Nie ma w tym żadnej finezji. A ja z kolei czuję się mocny w parterze, radzę sobie z zawodnikami dużo cięższymi od siebie. Jeśli chodzi o szanse to jestem przekonany, że wygram, dlatego nie będę wskazywał proporcji procentowych. Do każdej walki wchodzę z takim przekonaniem.

powiedział Michał Piwowarski.

Filip Toe od lat miesza wygrane z porażkami. W swojej karierze walczył dla takich organizacji jak: PLMMA, Armia Fight Night czy Slugfest. W poprzednim boju podczas PLMMA 78 wypunktował Michała Orkowskiego (5-4).

Walka z Michałem jest dla mnie wyzwaniem, ponieważ nie miałem okazji rywalizować nigdy z tak dobrym grapplerem. Będę miał możliwość sprawdzić swoje umiejętności parterowe.Uważam, że najmocniejszą stroną Piwowarskiego jest parter i z tego co wiem, ma brązowy pas w brazylijskim jiu-jitsu, będę na to przygotowany.  Jest to jedna z najlepszych federacji w Polsce Z Orkowskim walczyłem w ostatnim pojedynku i to była mój najlepszy występ w karierze. Za to najtrudniejszy bój stoczyłem ze Stawowym.

stwierdził Filip Toe.

Gala Babilon MMA 16 odbędzie się 25 września w DPD Arenie Legionowo. Bilety są dostępne na www.eventim.pl. Transmisja na kanałach grupy Polsat.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zobacz także: Krwawy Sport 2 – karta walk i skład turnieju

źródło: Babilon MMA