Podczas zaplanowanej na 5 listopada gali AFN 11, Mansur Azhiev przystąpi do obroni swojego mistrzowskiego trofeum w kategorii piórkowej. Jak się okazuje – jego przeciwnikiem będzie mający na koncie ponad 20. zawodowych startów, Amaury Junior. 

Mansur Azhiev (6-0) w swojej profesjonalnej przygodzie z mieszanymi sztukami walki nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Po raz ostatni widziany był w akcji, podczas lipcowego, jublileuszowego wydarzenia. Stanął wtedy w szranki z Adrianem Kępą (8-7) i rozdając karty, ostatecznie poddał go przed końcem trzeciej odsłony konfrontacji. Dzięki temu zwycięstwu wszedł w posiadanie mistrzowskiej szabli.

Zobacz także: Klaudia Syguła poznała rywalkę na galę Armia Fight Night 11

Pochodzący z kraju kawy Amaury Junior (14-9) również będzie przystępował do tej batalii po wygranej. Ten doświadczył jej w grudniu minionego roku, kiedy to już w inauguracyjnej rundzie zmusił do odklepania stawiającego pierwsze kroki w zawodowstwie, Davida Rodriguesa (2-1). Triumfem tym odbił się od dna po wcześniejszej, niechlubnej serii dwóch przegranych, w ramach której musiał uznawać wyższość kolejno Sergio de Jesusa Santosa (7-9), a także Brendana Loughnane’a (21-4).

Źródło: Instagram/Armia Fight Night