Wielkimi krokami zbliża się gala UFC 259, gdzie nasz rodak Jan Błachowicz (27-8) zawalczy z Israelem Adesanyą (20-0). W sprawie tego pojedynku na Instagramie głos zabrał wspówłaściciel KSW Maciej Kawulski.

„Pod koniec tego tygodnia nasz kolega @janblachowicz staje prawdopodobnie przed największym w życiu wyzwaniem. To również ważny moment dla nas wszystkich.Od tygodni słyszę i czytam rozległe polemiki ekspertów z całego świata , którzy odkopują się ze stoków sporządzonych wcześniej analiz. Właśnie to oddziela mężczyzn od chłopców, empiryków od teoretyków i wreszcie wojowników od polityków. Ci pierwsi nie mają aż tyle czasu na przemyślenia. Stają twarzą w twarz z tym co przynosi im życie, ryzykują zamiast oceniać. Potem w domu lecząc rany uśmiechają się do siebie i świata – to spełnienie, które w przeciwieństwie do frustracji nie wymaga słów.Można mieć własne zdanie, czemu nie ale nigdy nie należy przekreślać siły marzeń i determinacji.Ci którzy wchodzili do klatki jedynie po to aby wręczyć puchar patrzyli w twarz zwycięzcy. Ci, którzy wychodzą tam aby walczyć patrzą w oczy własnemu strachowi. Nauczyłem się przez lata bardzo to szanować.
Podsumowując zatem mój poetycki esej pozwolę sobie na krótką choć równie wnikliwą analizę nadchodzącego wydarzenia z mojej strony . Otóż : Ja tam myśle Janek, że go upierd👊lisz.”

Jan Błachowicz w latach 2007-2013 był zawodnikiem federacji KSW. Na gali z numerem 17 pokonał Rameau Thierry’ego Sokoudjou (19-18) zostając mistrzem w wadze do 93 kilogramów. Od wielu lat jest on związany z organizacją UFC, gdzie stoczył mnóstwo świetnych pojedynków.

Obecnie jest na fali czterech zwycięstw. W swoim ostatnim boju na UFC 253 pokonał przez TKO w 2 rundzie Dominicka Reyesa (12-2) zdobywając pas mistrzowski w kategorii półciężkiej.

Gala UFC 259 odbędzie się 6 marca w Las Vegas.

Zobacz także: „Mistrz kontra Mistrz” – oficjalna zapowiedź walki Błachowicza z Adesanyą [WIDEO]

źródło: Instagram, Maciej Kawulski