Według Khabiba Nurmagomedova jego zwycięstwo nad Conorem McGregorem było najważniejszym momentem w całej karierze w MMA.

Khabib Nurmagomedov (29-0) w sobotę w Las Vegas został oficjalnie wprowadzony do Galerii Sław UFC. „Orzeł” swój ostatni pojedynek w karierze stoczył na gali UFC 254, gdzie w drugiej rundzie poddał Justina Gaethje (23-4). Po tej walce 33-latek zdecydował się ogłosić przejście na sportową emeryturę.

Khabib Nurmagomedov przeżył wiele niesamowitych momentów w swojej karierze, jednak dla niego samego najważniejszą chwilą było zwycięstwo nad Conorem McGregorem (22-6) na gali UFC 229.

To było tutaj – ta arena – 6 października 2018 r. Największa walka w historii MMA. Bardzo się cieszę, że wygrałem tę walkę. Mogłem przegrać każdą z moich walk, ale nie było mowy, abym przegrał tamto starcie.

stwierdził Nurmagomedov.

Walka Nurmagomedova z McGregorem była jedną z najbardziej oczekiwanych w historii UFC. Irlandczyk przed tym pojedynkiem dopuścił się wielu nagannych zachowań, między innymi zaatakował autobus, w którym znajdował się Khabib i wielu innych zawodników organizacji, a następnie na każdym kroku toczył wojnę słowną ze swoim rywalem.

Nurmagomedov zwyciężył w tym pojedynku poddając McGregora w czwartej rundzie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

źródło: mmajunkie