fbpx
poniedziałek, 6 lutego, 2023
Strona główna Aktualności Cormier z rozbrajającą szczerością o „aferze ręcznikowej” przed UFC 210: „Muszę się...
źródło: MMAjunkie

Cormier z rozbrajającą szczerością o „aferze ręcznikowej” przed UFC 210: „Muszę się do czegoś przyznać”

Trzymał! I w sumie na tym możecie zakończyć czytanie tego newsa. Daniel Cormier, w najmniej oczekiwanym momencie, bo podczas ceremonii wprowadzenia go do Hall of Fame UFC, przyznał się do tego, że podczas ważenia przed galą z numerem 210 faktycznie dopuścił się oszustwa…

Od pięciu lat, czyli od czasu gali UFC 210, Daniel Cormier uparcie trzymał się twierdzenia, że nie było żadnej „afery ręcznikowej”, a ludzie wymyślają głupoty, żeby umniejszyć jego wygranej z Anthony’m Johnsonem. Były mistrz UFC w wadze półciężkiej i ciężkiej wielokrotnie zaprzeczał temu, co i tak wszyscy wiedzieli: podczas oficjalnego ważenia Cormier miał na skali 206,2 lb, a chwilę później już idealne 205 lb. Na całym świecie mówiono wówczas o „towelgate”.

Na przyznanie się do winy przyszedł jednak wreszcie czas podczas ceremonii wprowadzenia do Galerii Sław UFC, która odbyła się dziś w nocy w Las Vegas.

Ludzie, muszę się wam do czegoś przyznać, bo to chyba najwłaściwszy moment, aby być całkowicie transparentnym.

powiedział z lekkim uśmiechem, stojąc na scenie.

Myślę, że jednak trzymałem się ręcznika w Buffalo.

przyznał i zaczął snuć opowieść, jak do tego doszło:

Wróciłem do siebie po tym, jak przestrzeliłem 1,2 lb (tak, 1,2). Naprawdę starałem się to zrzucić, uwierzcie mi, proszę, naprawdę się starałem. Miałem 1 lb do pozbycia się. Ekipa wezwała nawet moją żonę, aby zmusiła mnie do wejścia ponownie do wanny. Ale powiedziałem: „nic z tego, koniec z tym gó*nem.”, a on na to” „Danielu, po prostu weź gorącą kąpiel…”, a ja: „to nie takie proste”.

I wtedy dietetyk Cormiera przypomniał mu o „starej sztuczce zapaśników”.

„DC” kontynuował opowieść:

No, więc mówi do mnie: „pamiętasz tę starą sztuczkę?”, a ja do niego: „Możesz za mną stanąć?” Bo wiecie, są dwie takie sztuczki. Dajesz ręce za siebie, a druga osoba cię lekko unosi. Na co on rzekł: „nie, tę z ręcznikiem”.

Oczywiście, Daniel miał świadomość, że aby to się udało, muszą sprzyjać także okoliczności w trakcie samego ważenia. I faktycznie, tak się złożyło, że obie osoby, które powinny bacznie obserwować wagę i zawodnika, były skoncentrowane na samych wskazówkach skali. Wykorzystał zatem moment i złapał ręcznik z ulgą, że się uda.

Podczas przemówienia Cormiera na sali słychać było śmiechy, ale kamera pokazała również sporo osób, które kiwały głowami z niedowierzaniem i lekko zafrasowaną miną. Warto przecież pamiętać, że nie tak dawno temu, z powodu przestrzelania wagi (a raczej z powodu nieprawidłowości w działaniu wagi UFC), pas mistrzowski utracił Charles Oliveira. Cóż więc z tego, że w płomiennej przemowie, „DC” przeprosił zarówno swojego ówczesnego rywala – Johnsona, jak i obsługę techniczną ważenia. On, dzięki nielegalnej sztuczce, zdołał utrzymać złoto, podczas gdy inny zawodnik nie zdecydował się na oszukiwanie i tytuł utracił.

źródło: Twitter/UFC