Organizacja OKTAGON MMA w swoich mediach społecznościowych ogłosiła, że na gali OKTAGON 18 wystąpi nasza rodaczka Natalia Baczyńska (3-1). Jej rywalką będzie Lucia Szabova (0-0).

Natalia Baczyńska rozpoczęła swoją karierę w zawodowym MMA w 2016 roku na LFN 4, gdzie przegrała przez TKO z Katarzyną Biegajło (3-1). Obecnie posiada świetną serię trzech wygranych z rzędu. W ostatnim boju na Contender Fight Night 3 wypunktowała Annę Tarasińską (0-1).

Wyświetl ten post na Instagramie.

🇸🇰 Szabová (12-0, pro Thai) vs. Natalia Baczynská (3-1) 🇵🇱 Lucia Silent Killer Szabová je na Slovensku považována za zápasovou jedničku. Z thai boxu přešla do MMA a ve čtvrtém ročníku OKTAGON Výzvy se probojovala až do finále. Její soupeřka Sandra Mašková ale z duelu odstoupila, a tak se Lucia stane na blížícím se galavečeru šampionkou Výzvy. Přes štaci v projektu Underground, kde došla až do superfinále, se tak konečně může po hlavě vrhnout do profesionálního MMA. Proti ní bude stát ambiciózní Natalia Baczynská. Polka je bývalou biatlonovou závodníci a v současnosti pracuje jako fyzioterapeutka. S bojovými sporty začínala v osmnácti letech a od té doby stihla nashromáždit tři výhry a jednu porážku. Zažije Szabová úspěšnou premiéru mezi profesionálkami, nebo se bude radovat polská válečnice?

Post udostępniony przez OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Lucia Szabova jest utytułowaną zawodniczką w formule kickboxingu oraz muay thai. Najbliższa walka będzie dla niej zawodowym debiutem w formule MMA. Ma ona za sobą udział w turnieju Oktagon: Undeground, gdzie w finale przegrała na punkty z Terezą Bledą (1-0).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Gala OKTAGON 18 odbędzie się 21 listopada w Brnie.

Zobacz także: Michał Materla o swoich występach na galach EFM i dobrych relacjach z Soldiciem przed ich walką na KSW 56 [WYWIAD]

źródło: OKTAGON MMA, Instagram