Potwierdziły się doniesienia Ariela Helwaniego sprzed kilku dni – nasz rodak wróci do klatki UFC na początku przyszłego roku, a jego rywalem będzie Aleksandar Rakic.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jak już Was informowaliśmy, dojdzie do rewanżowego starcia między Janem Błachowiczem i Aleksandarem Rakicem. Panowie spotkają się ponownie w oktagonie na styczniowej gali UFC 297. Wiadomość o tym starciu została potwierdzona oficjalnie podczas wczorajszego wydarzenia w Madison Square Garden.

Zobacz również: Dricus Du Plessis zawalczy o pas wagi średniej UFC!

Błachowicz ma chwilowo trudniejszy czas w swojej karierze. Były mistrz w wadze półciężkiej przegrał ostatnią walkę w kontrowersyjnych okolicznościach z Alexem Pereirą podczas UFC 291 w lipcu, a wcześniej zremisował z Magomedem Ankalaevem (grudzień 2022 r.). We wrześniu Janek przeszedł operację łokcia, która na szczęście przebiegła pomyślnie. Od kilku tygodni „Cieszyński Książę” trenuje już aktywnie w WCA do następnego pojedynku.

Rakic ostatni raz był widziany w akcji właśnie z Błachowiczem. Doznał wówczas poważnej kontuzji nogi, która nie tylko doprowadziła do jego przegranej w tym starciu (maj 2022 r.), ale też na długo wyeliminowała go z treningów. Wcześniej Serb szedł jak burza (a raczej „Rakieta”) przez kolejne walki w UFC. Od debiutu w 2017 r. stoczył osiem pojedynków, odniósł sześć zwycięstw, po drodze zaliczając jedynie przegraną z Volkanem Oezdemirem (2019 r.) oraz naszym rodakiem.

źródło: UFC