Ogłoszono pełną kartę Invicta FC 29, niestety – brak Agi Niedźwiedź

źródło: YouTube/ Invicta FC

Największa organizacja promująca kobiece MMA na świecie, Invicta FC, ogłosiła właśnie, iż jej kolejna gala odbędzie się 4 maja w Kansas City. Na rozpisce walk brakuje jednak tego nazwiska, które najbardziej interesuje polskich fanów, czyli Agi Niedźwiedź.

Podczas majowej gali wystąpi m.in. była zawodniczka UFC, Pearl Gonzalez (7-3), która ma za sobą udany debiut w organizacji Invicta FC: w marcu na gali z numerem 28 wypunktowała Kali Robbins (5-1).

Walką wieczoru Invicta FC 29 będzie starcie o zwakowany pas wagi koguciej między Sarah Kaufman (19-4, 1NC) i Kathariną Lehner (7-0).

Pełna karta walk wygląda następująco:

Walka wieczoru:
Sarah Kaufman vs. Katharina Lehner

Pozostałe:
Pannie Kianzad vs. Bianca Daimoni
Pearl Gonzalez vs. Barbara Acioly
Julia Avila vs. Marciea Allen
Liz Tracy vs. Cheri Muraski
Yaya Rincon vs. Lisa Spangler
Allison Schmidt vs. Macy Chiasson
Helen Peralta vs. Cheyanne Vlismas
Adriana Vukovic vs. TBA

Na liście nazwisk nie znajdujemy naszej najlepszej muszej na świecie, a jednocześnie zawodniczki Invicta FC na co najmniej jeszcze jedną walkę (zgodnie z aktualnym kontraktem), czyli Agi Niedźwiedź (10-1).

Kuma w ostatnim wywiadzie dla redakcji IntheCage.pl przyznała, że chce dopełnić kontraktu z Invicta FC i liczy na występ podczas majowej gali:

Tymczasem manager Agnieszki, Paweł Kowalik z MMA Cartel, poproszony przez nas o komentarz dotyczący braku Kumy na rozpisce Invicta FC 29 poinformował nas, że powodem takiego stanu rzeczy jest uraz zawodniczki klubu Grappling Kraków.

Aga obecnie leczy uraz, który wyklucza jej udział w majowej gali. Czekamy na informację o kolejnych terminach i liczymy na walkę w okresie wakacyjnym. Mamy nadzieję, że uda się zawalczyć z mocną i ciekawą rywalką.

stwierdził Kowalik.

Życzymy zatem szybkiego powrotu do zdrowia i czekamy na kolejną walkę!

 

źródło: Twitter