Frontman i współwłaściciel organiacji Oktagon MMA – Ondrej Novotny – udzielił wywiadu, którego fragmenty mogliśmy obejrzeć dziś w programie Koloseum na sportowych antenach Polsatu.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Novotny przyznał w rozmowie z Pawłem Wyrobkiem, że polski rynek MMA jest wystarczająco dobrze ustrukturyzowany i na tę chwilę Oktagon MMA nie wybiera się ze swoimi eventami nad Wisłę. Zamiast szukać swojego miejsca wśród osiadłej już porządnie konkurencji – KSW, FEN czy Babilon MMA – czesko-słowacki promotor podbija powoli zachód Europy i przywiązuje szczególną uwagę do niemieckiego rynku.

Ondrej Novotny nie ukrywał również, że jest coś, co może spowodować zmianę kierunku ekspansji jego organizacji i spowodować wreszcie wycieczkę do naszego kraju.

Polska telewizja to coś, czym jestem mocno zainteresowany.

mówi.

Jeśli będziemy w jakiejś polskiej telewizji, to możemy śmiało myśleć o zaangażowaniu się w polski rynek.  Bez telewizji – wiadomo – nie ma to żadnego sensu.

Ludzie w Polsce muszą poznać naszą organizację i naszych zawodników. Przyznam, że mocno wierzę, iż niedługo będziemy współpracować z kimś takim, jak wy.

podkreśla na koniec właściciel Oktagon MMA.

Czy coś jest na rzeczy? Śledząc polski Twitter MMA można dojść do wniosku, że rozmowa z Novotnym w sportowym magazynie Polsatu nie jest przypadkowa. Być może Oktagon MMA podejmuje już konkretne kroki, aby zdobyć polskiego partnera telewizyjnego.

W podobnym tonie wypowiadał się także dziś prowadzący program Oktagon Live na Kanale Sportowym Maciej Turski, który zdradził, że zakulisowo mówi się o rozmowach czesko-słowackiej organizacji z polskimi nadawcami.

Zobacz także: Adrian Kępa zawalczy dla OKTAGON MMA

O potencjalnym podbiciu naszej krajowej sceny MMA rozmawialiśmy kilka tygodni temu z Novotnym na gali w Ostravie. Warto przypomnieć sobie ten wywiad:

źródło: Polsat Sport/Koloseum