Paweł Brandys zmierzy się z Karlosem Vemolą na Oktagon 11 w Ostrawie

źródło: facebook

Organizacja Oktagon MMA ogłosiła właśnie świetne starcie w wadze półciężkiej na galę z numerem 11, która odbędzie się w Ostrawie. W tym pojedynku zobaczymy Pawła Brandysa (8-5) oraz Karlosa Vemolę (24-5).

Reprezentant klubu DAAS Berserker’s Team Bielsko Biała jest jednym z tych zawodników, którzy często podejmują trudne wyzwanie czego przykładem jest to zestawienie. W 2018 roku stoczył dwa wygrane pojedynki. Na Babilon MMA 4 zwyciężył przez TKO z Tomasem Steponkeviciusem. W ostatnim boju na gali Runda 8 w Białogardzie wystąpił w walce wieczoru i pokonał przez decyzję solidnego Mateusza Symoczko (5-1).


„Terminator” niezaprzeczalnie zaliczany jest do  najlepszych zawodników na europejskiej scenie mieszanych sztuk walki w kategorii do 93 kilogramów. W latach 2010-2013 był zawodnikiem UFC, gdzie stoczył 6 pojedynków z czego wygrał dwa. Do niedawna był związany z XFN, gdzie wystąpił aż sześciokrotnie i uznawany był za twarz tej organizacji. Jego przeniesienie do Oktagon MMA było sporym zaskoczeniem dla fanów oraz ekspertów. Dla Vemoli konfrontacja z Pawłem Brandysem nie będzie pierwszym polskim akcentem w jego bogatej karierze. Wygrywał on boje  z Piotrem Strusem (13-5-2) i Mateuszem Ostrowskim (8-7-1). W ostatnim występie na XFN 15 pokonał przez TKO w 1 rundzie Flavio Rodrigo Magona (17-11).

Gala Oktagon 11 odbędzie się 16 marca w Ostrawie.

źródło: facebook