W walce wieczoru gali UFC on ESPN 15 doszło do starcia w kategorii koguciej pomiędzy Frankiem Edgarem i Pedro Munhozem. Po pięciu rundach niezwykle zaciętego boju o werdykcie musieli zadecydować sędziowie, którzy niejednogłośnie orzekli zwycięstwo Amerykanina.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„The Young Punisher” uważa jednak, że to on zasłużył na zwycięstwo. 33–latek opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym oznajmił, że czuje się oszukany i żąda od Dany White’a zorganizowania natychmiastowego rewanżu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

I’ve always done my talking in the octagon but this needs to be said. I work too hard to get screwed by poor judges who have no training and even less accountability. Look at the stats and the damage. Look at the 17 of 20 media sites who agreed I won, 7 of which had it 49-46. Tell me how the deciding judge gave round 3 to Frankie. He’s a legend, but I won that fight and want a rematch now @danawhite 🇧🇷 Sempre falei dentro octagon, nas minhas atitudes, mas isso precisa ser dito. Eu trabalho muito para ser prejudicado por juízes ruins que não têm treinamento e ainda menos responsabilidade. Veja as estatísticas e os danos. Veja os 17 dos 20 sites de mídia que concordaram que eu ganhei, 7 dos quais tinham 49-46. Diga-me como o juiz decidiu ter dado o terceiro round para o Frankie. Ele é uma lenda, mas ganhei essa luta e quero uma revanche agora @ufc

Post udostępniony przez Pedro Munhoz (@pedromunhozmma)

„Zawsze zamiast gadać, wykonywałem swoją robotę w oktagonie, ale tym razem musi być inaczej. Zbyt ciężko pracuję, by zostać wy*uchanym przez kiepskich sędziów, którzy nie mają żadnego szkolenia i odpowiedzialności. Spójrzcie na statystyki i obrażenia. 17 z 20 mediów orzekło, iż to ja wygrałem, a 7 z nich dało 49-46 dla mnie. Jak to możliwe, że rozstrzygający sędzia dał trzy rundy dla Frankiego? [Edgar] jest legendą, ale wygrałem tę walkę i chcę natychmiastowego rewanżu. @DanaWhite”

Munhoz jest obecnie po dwóch porażkach z rzędu. Brazylijczyk przystępując do sobotniego starcia zajmował piąte miejsce w rankingu kategorii do 135 funtów, aczkolwiek wszystko wskazuje na to, że straci tę pozycję po najbliższej aktualizacji.

Zobacz także: Dustin Poirier zapowiada swój kolejny pojedynek

Źródła: BJPENN, Instagram