Petr Yan vs. John Dodson planowane na UFC on ESPN+3 w Pradze

Jun 23, 2018; Singapore, Singapore; Petr Yan (blue gloves) celebrates beating Teruto Ishihara (red gloves) during UFC Fight Night Singapore at Singapore Indoor Stadium. Mandatory Credit: Paul Miller-USA TODAY Sports

UFC coraz częściej organizuje swoje wydarzenia w Europie. Już w Lutym organizacja pierwszy raz zawita w do Czech. Na galę UFC on ESPN +3 w Pradze planowane jest interesujące starcie w wadze koguciej pomiędzy Petrem Yanem (11-1) a Johnem Dodsonem (20-10). W walce wieczoru zobaczymy Jana Błachowicza (23-7) oraz Thiago Santos (23-7).

Petr Yan jest prawdziwym odkryciem 2018 roku, w którym debiutował. W UFC stoczył trzy wygrane pojedynki. Obecnie posiada ciąg sześciu zwycięstw z rzędu. W swoim poprzedniej walce pokonał przez TKO doświadczonego Brazylijczyka Douglasa Silvę de Andrade (25-3). Na Twitterze ogłosił że podpisał nowy kontrakt z organizacją, który opiewa na cztery walki.

„The Magician” większość swoich bojów stoczył w dywizji muszej gdzie dwukrotnie przegrał pojedynek o pas mistrzowski z Demetriousem Johnsonem (27-3-1). W swoim poprzednim starciu poniósł porażkę z rąk Jimmie’go Rivery (20-10).

Gala UFC on ESPN+3 odbędzie się 23 lutego Pradze.

źródło: twitter