UFC od wielu lat może pochwalić się wprowadzonymi w swojej organizacji testami antydopingowymi, które odbywają się we współpracy z USADA.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wydaje się, że takie przedsięwzięcie może przynieść same pozytywy, jednak kontrowersyjnie w tym temacie wypowiedział się Joe Rogan podczas niedawnego epizodu podcastu The Joe Rogan Experience:

Istnieje sześciomiesięczny okres, w którym USADA musi losowo ich testować, co moim zdaniem jest błędem. Naprawdę uważam, że [UFC] powinno robić to wszystko we własnym zakresie, ponieważ USADA robi takie rzeczy, no cóż, już tego nie robią, ale robili takie rzeczy, jak budzenie gości o 6:30 w dniu ważenia i testowanie ich. To było cholernie szalone, cholernie szalone. Przed walką o tytuł mistrza świata. Pie**olone szaleństwo.

powiedział.

Zobacz również: USADA wyróżniła Jana Błachowicza!

Związany od lat z największą organizacją sportów walki na świecie komentator nie twierdzi jednak, że powinno zrezygnować się całkowicie z testów. Krytykuje on wyłącznie wspomniane metody stosowane przez USADA, sam proponując, by UFC prowadziło badania antydopingowe dla swoich pracowników na własną rękę.

autor: Paweł Mańkowski

źródło: The Joe Rogan Experience