Jan Błachowicz dołącza do wąskiego grona zawodników UFC, którzy przeszli już aż 50 testów antydopingowych, nie zaliczjąc przy tym żadnej wpadki. „Wierzę w czysty sport jako drogę do prawdziwego sukcesu” – komentuje wyróżnienie.

Jan Błachowicz (29-9-1) rywalizuje pod sztandarem globalnego potentata od 2014 roku. W tym czasie wchodził do tamtejszej klatki blisko 20-krotnie. 12 z tych pojedynków zakończyło się jego sukcesem. Co ciekawe – polski zawodnik dołączył teraz do grona fighterów, którzy zostali przebadani przez Amerykańską Agencję Antydopingową co najmniej 50 razy, nie zaliczając przy okazji żadnej wpadki.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Za swoją postawę „Cieszyński Książę” został wyróżniony specjalnie przygotowaną kurtką, którą na jego ręce złożył przedstawiciel USADA – Jeff Novitzky.

Błachowicz po raz kolejny zamelduje się w oktagonie amerykańskiego giganta już w najbliższy weekend. Podczas UFC 291 zmierzy się z byłym mistrzem wagi średniej Alexem Pereirą (7-2). Starcie to posłuży jako co-main event całego wydarzenia.

Zobacz także: UFC przypomina brutalny nokaut Błachowicza na Rockholdzie [WIDEO]

Źródło: Instagram/Jan Błachowicz