„The Diamond” zdaje się być coraz bliższy podjęcia decyzji o rywalizacji w wyższym limicie wagowym. Jeden z czołowych zawodników tej dywizji postanowił zareagować na plany Amerykanina.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Po ostatniej dotkliwej porażce Dustin Poirier (29-8-1) z pewnością miał sporo przemyśleń dotyczących planów na dalsze kontynuowanie kariery. Wielu fanów sugerowało mu przejście do kategorii półśredniej, w której nie musiałby zbijać tak dużej ilości kilogramów, co mogłoby pozytywnie wpłynąć na jego postawę w oktagonie. To rozwiązanie najwyraźniej przypadło do gustu „Diamondowi”, o czym dał znać na swoim Twitterze.

„Ok, przechodzę wyżej.”

Ta informacja nie umknęła uwadze Shavkata Rakhmonova (17-0). Kazach krótko zakomunikował, że byłby zainteresowany walką z byłym tymczasowym mistrzem UFC w wadze lekkiej.

„Ok.”

Amerykanin w przeszłości dwukrotnie miał okazję zdobyć niekwestionowany tytuł, jednak za każdym razem musiał uznać wyższość panujących wówczas czempionów – Khabiba Nurmagomedova (29-0) i Charlesa Oliveiry (34-9-1). Aktualnie znajduje się na 3. miejscu w rankingu dywizji do 155 funtów.

Zobacz również: „Nadal czuję się lepszy” – Poirier o przegranej z Gaethje

Źródło: Twitter/Dustin Poirier, Shavkat Rakhmonov