Wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości będziemy świadkami interesującej potyczki na szczycie dywizji lekkiej. Już 6 maja, Charles Oliveira ma stanąć w szranki z Beneilem Dariushem. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

O konfrontacji dwóch topowych zawodników kategorii do 70 kilogramów – Charlesa Oliveiry (33-9) oraz Beneila Dariusha (22-4-1), spekulowało się już od dłuższego czasu. Teraz mamy potwierdzenie! Trener „Do Bronxa” zdradził w rozmowie z brazylijskim dziennikarzem, iż jego podopieczny skrzyżuje rękawice z bardzo dobrze prezentującym się ostatnimi czasy w oktagonie pogromcą Mateusza Gamrota (21-2) 6 maja, podczas UFC 288. Na ten moment brak szczegółów, związanych z lokalizacją.

Zobacz także: Conor McGregor odejdzie po ewentualnej przegranej z Chandlerem? Islam Makhachev nie ma wątpliwości

Oliveira podejdzie do tej konfrontacji po przegranej, której doświadczył w październiku minionego roku, na gali z numerem 280. Mistrzowskie trofeum odebrał mu wówczas Islam Makhachev (23-1), który przełamał go w drugiej odsłonie, zmuszając go do odklepania. Porażka ta przerwała jednocześnie jego wcześniejszą serię aż dziesięciu wygranych.

Dariush natomiast obecnie znajduje się na fali ośmiu triumfów. Na przestrzeni czterech minionych lat zwyciężał z naprawdę mocnymi rywalami, więc kolejna ewentualna wygrana z całą pewnością mocno przybliży go do upragnionego celu – mistrzowskiego złota.

Źródło: Twitter/KOlmenero MMA