Gilbert Burns, zawodnik wagi półśredniej UFC, wyjaśnił dlaczego uważa, że Charles Oliveira jest w stanie pokonać Islama Makhacheva.

Charles Oliveira (33-8) ostatnio stwierdził, że zamierza zrobić sobie chwilę odpoczynku, a jego kolejnym przeciwnikiem ma być zwycięzca walki pomiędzy Islamem Makhachevem (22-1) a Beneilem Dariushem (21-4), która jest planowana od dłuższego czasu i miała odbyć się już kilka miesięcy temu.

W powszechnej opinii walka Oliveiry z Makhachevem jest walką, którą chętnie obejrzeliby fani i według Gilberta Burnsa (20-5), jest to walka, którą Brazylijczyk powinien zwyciężyć.

Islam jest również grapplerem na wysokim poziomie. Słyszałem od Luke’a Rockholda i kilku innych, że jest całkiem niezły. Ja jednak nadal będę stawiał wszystkie swoje pieniądze na Oliveirę. Myślę, że Oliveira ma to coś. Myślę, że może go poddać ze względu na uderzenia, ze względu na kombinację. Grappling i ground and pound w wykonaniu Islama jest lepszy niż Oliveiry, ale Oliveira z kombinacją uderzeń, klinczu i prób poddań, to co innego. Myślę, że to właśnie czyni go najlepszym.

stwierdził Gilbert Burns.

Zgadzacie się ze zdaniem Burnsa?

źródło: MMAJunkie