A więc wszystko jasne! Obecny mistrz wagi koguciej UFC, Aljamain Sterling, wyznał, kiedy przystąpi do kolejnej obrony pasa. Dojdzie do tego szóstego maja, gdy stanie w szranki z powracającym ze sportowej emerytury, Henrym Cejudo.

Aljamain Sterling (22-3) wywalczył swoje trofeum podczas pierwszej konfrontacji z Petrem Yanem (16-4), która rozegrała się w marcu 2021, przy okazji gali z numerem 259. Rosjanin trafił wówczas przeciwnika nielegalnym kolanem, w konsekwencji czego został natychmiastowo zdyskwalifikowany. „Funk Master” od tego czasu miał okazję dwukrotnie obronić tytuł. W natychmiastowym rewanżu z wcześniejszym czempionem ponownie opuścił arenę jako triumfator, a następnie pokonał jeszcze TJ’a Dillashawa (17-5).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Na światło dzienne wyszły teraz informacje, związane z kolejnym występem Sterlinga. Od dłuższego czasu wiadome było, iż przy najbliższej okazji zmierzy się z powracającym z emerytury eks podwójnym mistrzem – Henrym Cejudo (16-2). Teraz natomiast podzielił się on wiadomością, dotyczącą terminu. Starcie to będzie miało miejsce szóstego maja. Mówi się o tym, że dojdzie wtedy do numerowanego wydarzenia – UFC 288.

Zobacz także: Jairzinho Rozenstruik vs. Jailton Almeida planowane na majową galę UFC

Źródło: Twitter/NicOuanga