KSW i FEN ponownie będą pojedynkować się o widza organizując gale tego samego dnia. Uwagę dodatkowo przykuwa mocna rozpiska Cage Warriors i UFC z ciekawym Main Eventem. 

Sobota 18:30
FEN 51

Organizacja FEN kolejny raz sięga po zawodników z Kazachstanu. Tym razem rywalem Cezarego Oleksiejczuka będzie były mistrz rodzimej organizacji Octagon – Bayurzhan Kuanyshbayev. Co ciekawe utracił on tytuł w starciu z przewijającym się w kuluarach innym przeciwnikiem Czarka – Magomedem Magomedovem. Kacper Formela idzie do kategorii lekkiej zmierzyć się z Nursultanem Kassymkhanovem mającym za sobą starty w największej wschodniej organizacji ACA. Niechlubną passę spróbuje przerwać Patryk Likus, ale nie będzie o to łatwo bo rywalem rozpędzony Dawid Kareciński. Przed interesującym wyzwaniem stanie niezwykle utalentowany Damian Rzepecki. Estabili Amato to wszak zawodnik, który swego czasu napsuł krwi Danielowi Rutkowskiemu na polskiej ziemi.

Transmisja: od 18:30 na Polsat Sport Fight, od 20:00 dostępne także na Super Polsat

Karta walk

Sobota 19:00
KSW 87

Niemal równocześnie w czeskim Trzyńcu kolejną galę zorganizuje KSW. Nie zabraknie bohaterów z Czech. Michala Martinka i Leo Brichtę można śmiało nazwać czołowymi gwiazdami w tamtych rejonach. Dla Martinka pojedynek z Darko Stosicem powinien być eliminatorem do pasa. Brichta potencjalnie pokonując zaprawionego w bojach Romana Szymańskiego wskoczy do absolutnej czołówki kategorii lekkiej. Dojdzie też do bardzo wyczekiwanego debiutu. Rafał Haratyk przewijał się w pytaniach od fanów chyba najczęściej i w końcu wylądował w polskim gigancie. Nieco zaskakująca jest jednak jego migracja do dywizji półciężkiej. Konfrontacja z Ivanem Erslanem od razu może utorować mu drogę do walki z Ibragimem Chuzhigaevem. Polecam zerknąć na debiut Ahmeda Abdulkadirova oraz bardzo równo zapowiadające się starcie Vojtecha Garby z Michałem Dreczkowskim.

Transmisja: od 19:00 na platformie Viaplay

Karta walk

Sobota 19:30
Cage Warriors 161

Cage Warriors powraca do Irlandii. Rewelacyjny Paul Hughes idzie dywizję wyżej do kategorii lekkiej. Tutaj czeka zawodnik z gatunku kill or be killed. Jan Quaeyhaegens bowiem nigdy w zawodowej karierze nie miał do czynienia z decyzją sędziów. Wszystkie 15 pojedynków niezależnie, w którą stronę kończyło się przed czasem. To może być dla Irlandczyka ostatni przystanek przed UFC. Do organizacji powraca były mistrz Mason Jones oraz Olli Santalahti. Dojdzie do kolizji dwóch talenciaków. Solomon Simon i Marko Sarasjarvi postawią swoje „0” w rekordzie na szali. 

Transmisja: od 19:30 na UFC Fight Pass

Ciekawe pojedynki z innych gal:

CFFC 126:
135 lb: Tariq Ismail (7-1) vs. Vilson Ndregjoni (8-3) – walka o pas mistrzowski

UFC Vegas 81:
145 lb: Sodiq Yusuff (13-2) vs. Edson Barboza (23-11)
185 lb: Michel Pereira (28-11) vs. Andre Petroski (10-1-1)