Kto rozbije bank podczas finałowej nocy PFL? Kto zgarnie mistrzowski tytuł dywizji średniej w Cage Warriors i Babilonie? Na te pytania odpowiedzi poznamy już w ten weekend.

PIĄTEK 23:00
PFL 10

Daniem głównym gali będzie konfrontacja dwóch zawodników, których kariery odżyły pod szyldem PFL. Clay Collard w swoim trzecim sezonie pierwszy raz spróbuje sięgnąć po główną nagrodę. „Kanadyjski Gangster” Oliver Aubin Mercier spróbuje obronić tytuł wywalczony przed rokiem i zbudować bilans 10-0 w organizacji. Pochodzący z Montrealu zawodnik prezentuje się wprost wybitnie. Po wielu perturbacjach, walczący z wieloma przerwami i wypadnięciami przez kontuzje czy problemy wizowe przed szansą na ukoronowanie czasu w PFL stanie czołowy ciężki Denis Goltsov. Trzeba przyznać, że łatwą drabinkę do mistrzowskiej rozgrywki miał dominator LFA Josh Silveira. Zmierzy się z bezbłędnym po zmianie kategorii wagowej Impą Kasanganayem. Dwa starcia spoza turnieju powinni rozpalić fanów MMA. Ray Cooper III idzie do dywizji średniaj aby przywitać weterana UFC Dereka Brunsona. Finalista z roku 2022 i półfinalista z obecnego sezonu Bubba jenkins po raz trzeci wejdzie do klatki z Chrisem Wadem (bilans starć między panami to 1-1).

Transmisja: ESPN+

Sobota 19:30
Cage Warriors 164

Słynące z niezwykle efektownych starć Cage Warriors ponownie rozpieści kibiców bardzo obfitą w pojedynki kartą. 2 starcia o pas zapowiadają się bardzo dobrze. Mick Stanton będzie bronił trofeum w pojedynku z Dario Bellandim. Fajerwerków należy oczekiwać w konfrontacji  o zwakowany pas koguciej. Liam Gittins podejmie Reece’a McEwana. Na siłę nieco organizacja utrzymuje wagę półciężką. Andy Clamp i Matthew Byfield to nie są zbawcy 93 nawet w skali Europy. Starcie zbudowane z braku laku. Do akcji powraca były pretendent do pasa dywizji piórkowej Perry Andre Goodwin, a obecność efektownych zawodników jak Daan Duijs, Dylan Hazan, Orlando Wilson Prins czy Naglis Kanisauskas to zapowiedź wybuchowego wieczoru z MMA.

Transmisja: UFC Fight Pass/Polsat Sport

Ciekawe pojedynki z innych gal:

Babilon MMA 41:
185 lb: Adrian Błeszyński (10-6-1) vs. Filip Tomczak (10-4-1) – pojedynek o tymczasowy pas dywizji średniej
To pozwolę sobie skomentować zdziwienie tym starciem. Status Piotra Wawrzyniaka w organizacji jest niepewny, ale co ma dać pas tymczasowy? Kategorie nie są na tyle bogate, aby był on potrzebny do wyłaniania kogokolwiek. Dodatkowo usilne pchanie Adriana Błeszyńskiego w kierunku pasa jest moim zdaniem drogą donikąd. Ma swoją rzeszę fanów, przegrywał tylko z mistrzami, ale na takie starcie powinien zasłużyć czymś więcej niż popularnością i 1 wygraną w przeciągu 4 lat (nad wątpliwej jakości Dagomirem Zimmerem).
145 lb: Kamil Warzybok (5-2) vs. Paweł Polityło (7-4)
265 lb: Paweł Oleszczuk (2-0) vs. Michał Rudzki (1-0)

Brave CF 76:
155 lb: Kamil Magomedov (15-4) vs. Josh Togo (12-4)

CAGE 60:
145 lb: Edward Walls (12-8) vs. Erick Viscondi (12-2)

FCR 18:
Andres Gustafsson Berg (9-2) vs. Dominic Schober (13-10)