Renato Moicano przechodzi do kategorii lekkiej i chce walki z Clayem Guidą

121
Źródło: mmamania.com

Renato Moicano (13-3-1) tego roku nie może zaliczyć do udanych w kontekście swojej sportowej kariery. W wywiadzie mmafighting.com zdradził, że teraz swój kolejny pojedynek chciałby odbyć w kategorii lekkiej.

Kiedy przybyłem do ATT Mike Brown od razu sugerował mi abym spróbował swoich sił w wadze lekkiej. My w Brazylii zawsze robiliśmy wagę do piórkowej i to nigdy nie był dla mnie problem, choć przy trzech moich ostatnich walkach bardzo cierpiałem z tego powodu. Po mojej ostatniej porażce Mike Brown napisał mi, że nadszedł czas na zmianę kategorii lub chociaż na sprawdzenie czy byłaby to dywizja dla mnie, i to zamierzam zrobić. Napisał również, że jeżeli mi się nie spodoba to zawsze możemy wrócić do kategorii do 66 kilogramów.

powiedział Renato Moicano.

Brazylijczyk stwierdził, że chciałby się zmierzyć z Clayem Guidą (35-19) na gali w Brasilii.

Jestem jego ogromnym fanem. On walczył już w Brazylii i myślę, że to nie byłby dla niego problem. To jest prawdziwy weteran, który jest niezwykle popularny i może byłby to co-main event na gali w Brasilii. Clay zawsze dawał świetne walki. Ja zawsze szukałem dużych nazwisk i kategorii lekkiej to się nie zmieni.

dodał.

Reprezentant klubu ATT jest solidnym zawodnikiem w organizacji Ultimate Fighting Championship.  W ostatnim występie na UFC on ESPN+12 przegrał przez TKO z Chang Sung Jungiem (15-5).

„The Carpenter” jest prawdziwym weteranem. Jest związany z UFC od 13 lat. W tym czasie stoczył wiele świetnych i emocjonujących pojedynków. W swoim ostatnim boju na UFC on ESPN 5 został poddany przez Jima Millera (31-13)

źródło: mmafighting.com