Po wielu różnych informacjach, dotyczących kolejnej walki Israela Adesanyi, nareszcie udało się potwierdzić portalowi MMA Fighting, iż po raz drugi stanie on w szranki z Robertem Whittakerem. Ich rewanżowy pojedynek uświetni galę z numerem 271, która planowana jest na 12 lutego. Lokalizacja wciąż pozostaje jednak nieujawniona. 

Zawodnicy po raz pierwszy spotkali się w październiku 2019 roku, gdy podzielili oktagon, w ramach gali UFC 243. Wygrana padła łupem Nigeryjczyka, który posłał ówczesnego, pełnoprawnego czempiona – Roberta Whittakera (23-5) na deski przed końcem drugiej rundy.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Israel Adesanya (21-1) zdążył od tego czasu obronić swoje trofeum wagi średniej trzykrotnie. W międzyczasie próbował także przejść do wyższej kategorii, natomiast niezbyt dobrze się to dla niego skończyło, bowiem odniósł pierwszą porażkę w dotychczasowej, zawodowej karierze MMA, z rąk naszego rodaka, Jana Błachowicza (28-9). Po raz ostatni widziany był w akcji, w czerwcu bieżącego roku. Jego bój z Włochem, Marvinem Vettorim (18-4-1), zwieńczył 263. edycję i ostatecznie zakończył się sukcesem „The Last Stylebendera”.

Whittaker również w tym czasie nie próżnował. Występował trzykrotnie, mierząc się z topowymi fighterami w swojej dywizji, każdego z nich pokonując na punkty. Swój ostatni pojedynek odbył w kwietniu, kiedy to opuścił arenę z tarczą po konfrontacji z Kelvinem Gastelumem (17-8).

Źródło: MMA Fighting