W walce wieczoru gali Bellator 300 niepokonany Usman Nurmagomedov (17-0) zmierzy się z 38-letnim Brentem Primusem (12-3). Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski wagi lekkiej. 

Brent Primus po wygranej z Mansourem Barnouim na gali Bellator 282 dostanie szansę walki o tytuł kategorii do 155 lb. Zadanie wydaje się być arcytrudne, bo naprzeciw niego stanie kuzyn legendarnego Khabiba Nurmagomedova – Usman. Mistrz kategorii lekkiej może pochwalić się nieskazitelnym rekordem. W jego narożniku będziemy mogli zobaczyć innego byłego mistrza UFC – Caina Velasqueza, który w marcu 2022 roku został aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa. Rozprawa ma się odbyć w styczniu 2024 roku. Dyrektor wykonawczy Komisji Sportowej Stanu Kalifornia – Andy Foster, jest w posiadaniu pozwolenia sądowego, na udział Velazqueza w wydarzeniu.

Luke Thomas z CBSS sport, na swoim profilu Twitterowym, nazwał Komisję Sportową Stanu Kalifornia najbardziej przejrzystą w kraju, a może i na świecie.

Wygląda na to, że mistrz będzie miał bardzo mocne wsparcie pod klatką. Czy zachowa swoje zero w rekordzie? Bukmacherzy są bezlitośni dla pretendenta.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

W karcie wstępnej gali Bellator 300 będziemy mogli zobaczyć pojedynek Macieja Różańskiego (14-4), który chce zamazać widmo ostatniej porażki z Karlem Moorem (12-2) na gali Bellator 291.

Cała karta walk gali Bellator 300 do sprawdzenia tutaj: Bellator 300 – karta walk. Gdzie i jak oglądać?

autor: Adrian Gawłowski

źródło: MMAfighting