Od KSW 71 minęło już kilka dni, więc tradycyjnie już, nadeszła pora na aktualizację oficjalnych rankingów. Największe zmiany zaszły w męskich dywizjach lekkiej oraz piórkowej. 

W miniony weekend mogliśmy obserwować kilku zawodników, walczących w kategorii do 70 kilogramów, co bezpośrednio wiążę się ze sporymi zmianami w klasyfikacji. Największy spadek – bo aż o trzy pozycje – zanotował były pretendent do pasa, Sebastian Rajewski. Numerem jeden aktualnie jest Daniel Torres, który pokonał wcześniej zajmującego tę lokatę, Borysa Mańkowskiego. Dzięki triumfom, z awansu mogą się również cieszyć Roman Szymański oraz Donovan Desmae.

W związku ze zmianą kategorii Torresa z piórkowej na lekką, oficjalnie usunięto go również z rankingu wagi do 66 kilogramów, co doprowadziło do przesunięcia się zawodników o jedną lokatę. Na piąte miejsce wchodzi natomiast Dawid Śmiełowski, który powróci do akcji przy okazji kolejnej, 72. edycji.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Debiut i zwycięstwo Michala Martinika przyczyniło się także do tego, iż zameldował się on w klasyfikacji królewskiej dywizji. Czech wyparł z rankingu wcześniej zajmującego piątą lokatę, Daniela Omielańczuka.

W pozostałych wagach nie odnotowano żadnych zmian.

Zobacz także: KSW 71 – wyniki gali. Ziółkowski utrzymuje trofeum wagi lekkiej!

Źródło: KSW