Temat stowarzyszenia MMA Polska, które powstało z inicjatywy Martina Lewandowskiego, powraca do nas w ostatnich dniach jak bumerang. Środowisko MMA podzieliło się na zwolenników i przeciwników tego projektu.

Po serii wywiadów dotyczących MMA Polska, jakie mogliście zobaczyć na naszym kanale YouTube (m.in. z Martinem Lewandowskim, Pawłem Kowalikiem czy Arturem Ostaszewskim), postanowiliśmy zebrać również wypowiedzi osoby, która jest całkowicie przeciwna działaniu tego stowarzyszenia.

Najgłośniej i najbardziej negatywnie wypowiada się w tej kwestii trener Mirosław Okniński, który odbiera projekt MMA Polska jako próbę przejęcia kontroli nad środowiskiem MMA i poddanie go moderacji przez osoby, które nie mają do tego prawa.

Zdaniem trenera, Martin Lewandowski, jako współwłaściciel KSW, jest docelowo zainteresowany wkluczeniem z MMA konkurencyjnych organizacji (zwłaszcza freakowych), a stowarzyszenie ma mu posłużyć jako narzędzie do osiągnięcia celów biznesowych.

Główne zarzuty trenera wobec MMA Polska koncentrują się nie tylko wokół dalekosiężnego celu stowarzyszenia, jakim jego zdaniem jest monopolizacja polskiego MMA, ale dotyczą również nazwisk zaangażowanych w struktury organizacji, m.in. żona czy brat Martina Lewandowskiego oraz osoby powiązane z nim biznesowo, m.in. Marian Kmita czy Grzegorz Sobieszek. Okniński wskazuje, że albo są to osoby spoza środowiska MMA, albo takie, które łączą ze współwłaścicielem KSW wspólne interesy. Więcej o osobach z zarządu stowarzyszenia można przeczytać TUTAJ.

Nie jest tajemnicą, że trener Okniński i Martin Lewandowski nie pałają do siebie prywatnie sympatią. W ostatnim czasie konflikt między panami nabiera na sile:

Mirosław Okniński porusza również temat rozstania IMMAF z poprzednią organizacją reprezentującą amatorskie MMA w Polsce zrzeszoną w ramach międzynarodowych struktur. Trener informuje w swoich mediach społecznościowych, iż doszło do „wrogiego przejęcia”: PFMMA zostało bezprawnie odsunięte, a na jego miejsce „wskoczyło” MMA Polska.

W swoich ostatnich wpisach Okniński dodaje, iż coraz szersze grono osób popiera jego sprzeciw wobec stowarzyszenia MMA Polska. Wśród nich wymienia m.in. znakomitych trenerów: Grzegorza Jakubka czy Andrzeja Kościelskiego.

Trener Okniński nie ukrywa, że ma zamiar walczyć ze stowarzyszeniem na każdym polu. Na swoim profilu poszukuje m.in. osoby, która nagra piosenkę o monopolizacji MMA oraz firmy mogącej wydrukować koszulki z hasłami sprzeciwu wobec MMA Polska.

źródło: facebook